00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Протеински Чипс со вкус на скара

Протеински Чипс со вкус на скара

Адреса за испорака

Име и презиме (за достава)
Телефонски број за контакт
Улица
Град
Забелешки за достава
Цена со ДДВ:

170 ден.
Количина: -+

Достава:
Плаќање:


* Бесплатна достава

Производот го добивате за 1 до 2 работни дена.

MarketKonekt гарантира 100% заштита на купувачите. Доколку производот не соодвествува на описот нудиме враќање на парите. Прочитајте повеќе.


 • опис на производот
 • мислења од корисници
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Назив: Чипс со вкус на скара
  Чипс богат со протеини и богат со влакна. Погодно за вегетаријанци.
  Состав: чипс (концентрат од соен протеин; тапиока скроб; скроб од компир; влакна (соја); сол; соја лецитин); сончогледово масло; ароматизиран препарат (вкус (глутен); димен вкус, екстракт од пиперка, капсантин); млечни протеини;
  сол.
  Алергени:содржи соја, млеко и глутен. Произведено на машини кои процесираат целер, јајца, сенф и сулфити.
  Средни нутритивни вредности: Големина на сервирање=1 кесичка (порција) 25гр.
  Енергетски вредности на 25гр: 100kcal; 420KJ; масти 3,25гр (од кои заситени 0,3гр); јаглени хидрати 4,4гр (од кои шеќери 1,4гр; од кои скроб 3гр); влакна 4,3гр; протеини 11,2гр; сол 0,68гр.
  Индивидуални нутритивни потреби може да бидат поголеми или помали, во зависност од пол, години, ниво на физичка активност и други фактори. Дополнителни тврдења: Пијте повеќе течности секој ден. Да не се користи како единствен извор на исхрана.
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Про-фит вис
 • Земја на потекло:Франција
 • Минимална количина за нарачка:1
 • оцени од корисници
  профил на компанијата

  Про-фит вис

  • Опис на компанијата:ПРО ФИТ Вис нуди високо протеинска храна за спортисти и оние кои сакаат да ослабат.
  • Име на контакт лице:Ивона
  • Адреса:бул. Партизански Одреди бр. 34А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:072220092
  • Година на регистрација:2016
  • Локација на мапа:Прикажи  070/287-777

  корисничка поддршка