00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Овошен мафин - 9 оброци

Овошен мафин - 9 оброци

Адреса за испорака

Име и презиме (за достава)
Телефонски број за контакт
Улица
Град
Забелешки за достава
Цена со ДДВ:

1260 ден.
Количина: -+

Достава:
Плаќање:


* Цената на достава е 99 ден.

Производот го добивате за 1 до 2 работни дена.

MarketKonekt гарантира 100% заштита на купувачите. Доколку производот не соодвествува на описот нудиме враќање на парите. Прочитајте повеќе.


 • опис на производот
 • мислења од корисници
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Микс за подготовка на протеински овошни мафини
  1 кутија содржи 9 оброци
  Состав: млечни протеини (емулгатор:лецитин), жолчка и белка во прав, соја протеини (емулгатор:лецитин(соја)), пченични влакна, модифициран скроб, снегулки од малина (сахароза, малина(сув екстракт 33%), скроб)(5%), пченичен глутен, пченичен декстрин, ароми, анти-стврднувачки средства: : магнезиум карбонат, подигнувачки средства: натриум дифосфат и натриум карбонат киселина (содржи:пченица), витамини (Ц, Б3, Е, Б5, Б6, Б1, Б2, А, Б9, Б8 и Б12), малтодекстрин, сол, бои: бетакаротен, засладувачисукралоза. Содржи: глутен(пченица), јајце, млеко, соја. Нема задолжително означување (помош за обработка): силициум диоксид(нано). Алергени: житарки кои содржат глутен (пченични влакна, пченичен глутен, пченичен декстрин, подигнувачки средства (пченичен скроб)), јајце(белка и жолчка), млеко(млечни протеини), соја(соја протеини(соја лецитин)).
  Начин на употреба: Додадете 32гр прашок во 75мл вода во шејќер и протресете додека не се изедначи смесата. Истурете ја смесата во 2 калапи како на пример силиконски калапи за печење или оставете ја во шејќерот и избришете ги страните на шејкерот со шпатула. Во микро (800W) 1мин 30сек. забелешка: колку помал калап, толку побрзо време на загревање. Се конзумира по рехидратацијата.
  Енергетски вредности на 32гр: 483kJ, 115kcal, масти 1,5гр (заситени масти 0,4гр), јаглени хидрати 5,2гр, шеќери 1,7гр, влакна 3,7гр, протеини 18гр, сол 0,46гр. . Да се чува на ладно и суво место. Тежина: 32грама.
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Про-фит вис
 • Земја на потекло:Франција
 • Минимална количина за нарачка:1
 • оцени од корисници
  профил на компанијата

  Про-фит вис

  • Опис на компанијата:ПРО ФИТ Вис нуди високо протеинска храна за спортисти и оние кои сакаат да ослабат.
  • Име на контакт лице:Ивона
  • Адреса:бул. Партизански Одреди бр. 34А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:072220092
  • Година на регистрација:2016
  • Локација на мапа:Прикажи  070/287-777

  корисничка поддршка