00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Aбсо бар Зеро. Протеински бар со вкус на путер од кикирики.

Aбсо бар Зеро. Протеински бар со вкус на путер од кикирики.

Адреса за испорака

Име и презиме (за достава)
Телефонски број за контакт
Улица
Град
Забелешки за достава
Цена со ДДВ:

160 ден.
Количина: -+

Достава:
Плаќање:


* Цената на достава е 99 ден.

Производот го добивате за 1 до 2 работни дена.

MarketKonekt гарантира 100% заштита на купувачите. Доколку производот не соодвествува на описот нудиме враќање на парите. Прочитајте повеќе.


 • опис на производот
 • мислења од корисници
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Назив: Абсобар ЗЕРО протеински бар со вкус на путер од кикирики. Висок процент на протеини и диететски влакна, со засладувачи. Без ГМО, без глутен, без лактоза. Вегански. Состав: протеинска мешавина (изолат од протеин од грашок, концентрат од протеин од ориз); фрукто-олигосахариди; изомалто-олигосахариди*; прелив од какао чоколадо 15% (засладувач (малтиол), хидролизирано масло од палмино јадро, какао во прав 15%, емулгатор (сончогледов лецитин, полиглицерол полирицинолеат), ароми); масло од семе од репка, путер од кикиритки, емулгатор: соја лецитин, навлажнувач: глицерол, ароми, згуснувач: карбокси метил целулоза, антиоксиданс: екстракт од рузмарин, засладувач: стевиол гликозиди, морска сол.
  Може да содржи јадкасти плодови, кикирики и сусам.
  Средни нутритивни вредности на 1 бар,40гр(оброк):
  Енергија 157kcal/654kJ
  Масти 7,6гр
  -од кои заситени 3,3гр
  Јаглени хидрати 7гр
  -од кои шеќери 2гр
  -од кои полиоли 3,1гр
  Влакна 9,9гр
  Протеини 11,2гр
  Сол 0,23гр
  Прекумерна консумација може да предизвика лаксативни ефекти.
  Да се чува на ладно, суво место, подалеку од светлина и топлина. Да се консумира во наредните 24 часа од отварањето.
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Про-фит вис
 • Земја на потекло:ЕУ
 • Минимална количина за нарачка:1
 • оцени од корисници
  профил на компанијата

  Про-фит вис

  • Опис на компанијата:ПРО ФИТ Вис нуди високо протеинска храна за спортисти,за оние кои сакаат да ослабат или внимаваат на исхрана.
  • Име на контакт лице:Ивона
  • Адреса:бул. Партизански Одреди бр. 34А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:072220092
  • Година на регистрација:2016
  • Локација на мапа:Прикажи
  следи ја оваа компанијаИспрати прашањесите производи
  Вкупна оцена:
  4.7 од 5.0 (3 оцени вкупно)
  070/287-777

  корисничка поддршка