00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Високо-протеинска Ванила наполитанка

Високо-протеинска Ванила наполитанка

Адреса за испорака

Име и презиме (за достава)
Телефонски број за контакт
Улица
Град
Забелешки за достава
Цена со ДДВ:

170 ден.
Количина: -+

Достава:
Плаќање:


* Цената на достава е 99 ден.

Производот го добивате за 1 до 2 работни дена.

MarketKonekt гарантира 100% заштита на купувачите. Доколку производот не соодвествува на описот нудиме враќање на парите. Прочитајте повеќе.


 • опис на производот
 • мислења од корисници
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Протеинска наполитанка со вкус на ванила.
  Состав: млечни протеини, неходрогенирани растителни масти (палма), хидролизиран колаген, малтодекстрин, шеќер, пченично брашно, инулин, прекривка од млечно чоколадо (шеќер, какао путер, обезмастено млеко во прав, какао маса, веј во прав, путер во прав, емулгатор: соја лецитин, природна арома од ванила, ароми), (4,7%), какао путер, обезмастено млеко во прав, ванила ароми, , емулгатор: соја лецитин и Е476, згуснувачи: гуарова гума, подигнувачки средства: амониум и натриум бикарбонат, засладувач: сукралоза. Содржи: глутен (пченица), млеко, соја. Може да содржи траги од: јадкасти плодови, јајца. Алергени: житарки кои содржат глутен (пченично брашно), млеко ((лактоза)млечни протеини, обезмастено млеко во прав, путер во прав), соја (соја лецитин).
  Енергетски вредности на 1 оброк (42гр): 885kJ, 212kcal, 12гр масти (6,5гр сатурирани масти), 11гр јаглехидрати (од кои шеќери 6,8гр), 3,7гр влакна, 14гр протеин, 0,16гр сол.
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Про-фит вис
 • Земја на потекло:ЕУ
 • Минимална количина за нарачка:1
 • оцени од корисници
  профил на компанијата

  Про-фит вис

  • Опис на компанијата:ПРО ФИТ Вис нуди високо протеинска храна за спортисти и оние кои сакаат да ослабат.
  • Име на контакт лице:Ивона
  • Адреса:бул. Партизански Одреди бр. 34А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:072220092
  • Година на регистрација:2016
  • Локација на мапа:Прикажи  070/287-777

  корисничка поддршка