00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Протеински кранч Кокос - 7 парчиња

Протеински кранч Кокос - 7 парчиња

Адреса за испорака

Име и презиме (за достава)
Телефонски број за контакт
Улица
Град
Забелешки за достава
Цена со ДДВ:

1288 ден.
Количина: -+

Достава:
Плаќање:


* Бесплатна достава

Производот го добивате за 1 до 2 работни дена.

MarketKonekt гарантира 100% заштита на купувачите. Доколку производот не соодвествува на описот нудиме враќање на парите. Прочитајте повеќе.


 • опис на производот
 • мислења од корисници
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:1 кутија содржи 7 кранчови
  Кранч бар со вкус на кокос.
  Високо протеински бар богат со влакна и малку шеќери, со засладувачи и полиоли. Без додадени шеќери. Без глутен.
  Состав: протеинска мешавина (текстуриран соен протеин (соен протеин; тапиока скроб); млечен протеин; соен протеин (соја лецитин); хидролизиран желатин); полидекстроза; олигофруктоза (екстракт од корен од цикорија); растителни масла ( палмино кернел масло RSPO, палмино масло RSPO, Шеа масло и сончогледово масло); навлажнувач: глицерин; рендан кокос (2,3%); дезодориран путер од какао; емулгатори: сончогледов лецитин, моно и диглицериди; какао во прав; млеко од кокос во прав (млеко); ароми; сол; засладувачи: сукралоза, калиум ацесулфам.
  Алергенси: содржи млеко и соја. Произведено на опрема која процесира јадкасти плодови.
  Средни нутритивни вредности на 1 бар (44гр):
  Енергија 159kcal/661kJ
  Масти 6,8гр
  -од кои заситени масни киселини 3,4гр
  Јаглени хидрати 4,1гр
  -од кои шеќери 1,1гр
  -од кои полиоли 1,9гр
  -од кои скроб 1,1гр
  Влакна 12,2гр
  Протеини 15,0гр
  Сол 0,38гр.
  Да не се користи како единствен извор на исхрана.
  Бидете сигурни дека пиете доволно вода во текот на денот.
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Про-фит вис
 • Минимална количина за нарачка:1
 • оцени од корисници
  профил на компанијата

  Про-фит вис

  • Опис на компанијата:ПРО ФИТ Вис нуди високо протеинска храна за спортисти,за оние кои сакаат да ослабат или внимаваат на исхрана.
  • Име на контакт лице:Ивона
  • Адреса:бул. Партизански Одреди бр. 34А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:072220092
  • Година на регистрација:2016
  • Локација на мапа:Прикажи
  следи ја оваа компанијаИспрати прашањесите производи
  Вкупна оцена:
  4.7 од 5.0 (3 оцени вкупно)
  070/287-777

  корисничка поддршка