00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Пилешка крем супа. Подготовка во прав богата со протеини. 7 оброци

Пилешка крем супа. Подготовка во прав богата со протеини. 7 оброци

Адреса за испорака

Име и презиме (за достава)
Телефонски број за контакт
Улица
Град
Забелешки за достава
Цена со ДДВ:

1120 ден.
Количина: -+

Достава:
Плаќање:


* Бесплатна достава

Производот го добивате за 1 до 2 работни дена.

MarketKonekt гарантира 100% заштита на купувачите. Доколку производот не соодвествува на описот нудиме враќање на парите. Прочитајте повеќе.


 • опис на производот
 • мислења од корисници
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Назив: Пилешка крем супа. Подготовка во прав богата со протеини. Погодно за вегетаријанци.

  Состав: млечни протеини (млеко, соја); растителни протеини (изолат од соен протеин, изолат од протеин од грашок); ароми (млеко, јајца, соја, глутен); хидролизиран растителен протеин (глутен); малтодекстрин; кромид во прав; згуснувачи: целулоза, ксантанова гума, гуарова гума, натриум алгинат; регулатори на киселост: калиум цитрат; сол; целер во прав; зачини; метионин; антистврднувачки средства: силициум диоксид; магданос; бои: куркума; емулгатор: соја лецитин. Алергени: содржи млеко, јајца, соја, глутени целер. Произведено на опрема која процесира сенф и сулфити.

  Средни нутритивни вредности на 27гр:
  енергија 91kcal/384kJ
  *масти 0,6гр;
  *заситени масни киселини 0,3гр;
  *јагледнихидрати 3,0гр;
  *шеќери 0,8гр;
  *скроб 2,2гр;
  *диететски влакна 0,6гр;
  *протеини 18,0гр;
  *сол 2,16гр;
  *калциум 210мг;

  Внимание: Бидете сигурни дека внесувате доволно течности секој ден. Да не се користи како единствен извор на исхрана. Индивидуалните нутритивни потреби може да се поголеми или помали, врз однова на пол, години, физичка активност и други фактори.
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Про-фит вис
 • Земја на потекло:Франција
 • Минимална количина за нарачка:1
 • оцени од корисници
  профил на компанијата

  Про-фит вис

  • Опис на компанијата:ПРО ФИТ Вис нуди високо протеинска храна за спортисти,за оние кои сакаат да ослабат или внимаваат на исхрана.
  • Име на контакт лице:Ивона
  • Адреса:бул. Партизански Одреди бр. 34А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:072220092
  • Година на регистрација:2016
  • Локација на мапа:Прикажи
  следи ја оваа компанијаИспрати прашањесите производи
  Вкупна оцена:
  4.7 од 5.0 (3 оцени вкупно)
  070/287-777

  корисничка поддршка