00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Термостат Siemens RDG160T Премиум класа управувач за ладење и греење 24VAC


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Висококвалитетен премиум собен контролер Siemens RDG160T
  - управување на вентилоконвектори со три брзини, автоматски или рачно
  -управување на вентилоконвектори со AC мотор(0-10V)
  - управување на on/off вентили за подно греење или фенкојлери
  - интелегентно управување, контрола и регулација на температура на подот кај подно греење
  - прецизна регулација на температура на водата во системот на греење
  и управување со трокрак мешачки вентил (0-10V)
  - мултифункционални влезови( прекинувач, дополнителен сензор за под или сл, on/off картичка)
  - автоматски или рачно префрлање на режимите за греење или ладење
  - дневен и неделен тајмер
  - Protection function. (заштита на системот од замрзнување)
  - можност да се програмира режим на работа:
  - цела недела, еден режим,
  - 5/2 - работни денови/викенд посебно,
  - секој ден посебнo
  - осветлување на екран
  - напојување 24V AC
 • Достапност:Има залиха
 • Земја на потекло:Кина
 • Гаранција:2 години
 • Минимална количина за нарачка:1
 • профил на компанијата

  Мепринг сервиси

  • Опис на компанијата:Мепринг сервиси дооел е формирана во 2001 година како компанија која нуди:инженеринг услуги;комплетни решенија од областа на климатизацијата и DDC системи за автоматско управување и мониторинг, од проектирање до изведба;дистрибуција на опрема за комфорна климатизација, климатизација на компјутерски и телекомуникациски центри;опрема за автоматско управување и надзор на системи за климатизација (BMS);Сервис и одржување;Имплементирање на мерки за енергетска ефикасност.Одлучете се за нас затоа што:Сме компанија која се води од желбите на клиентите и во целост одговара на нивните барања;Секогаш нудиме оптимални решенија по однос на цена/перформанси;Секогаш ги почитуваме временските рамки за извршување на работите; Се грижиме за нашите вработени, инвестираме секојдневно во надградба на нивните знаења, ги слушаме и поддржуваме во сите нивни желби за успешна професионална иднина; Имамe воспоставено Quality management system (Систем за управување со квалитет), во согласност со барањата на интернационалната група стандарди ISO 9001:2008; Имаме воспоставено „Систем за управување со животна средина“, во согласност со барањата на интернационалната група стандарди ISO 1400:2004;Ги следиме светските стандарди и трендови и ги применуваме во секојдневното работење;Нашите вработени се стручни лица, кои располагаат со сите потребни овластувања и лиценци за изведба на проектите.Мепринг Сервиси во својата работа секогаш се води од мисијата да нуди и остварува услуги со врвен квалитет, притоа секогаш користејќи иновативен пристап кон секој зададен предизвик во областа на климатизација и системи за автоматско управување. Наша цел е остварување долгорочна соработка и градење на взаемна доверба со нашите стејкхолдери.Мепринг Сервиси се води од визијата да биде компанија која е прв избор на клиентите и лидер на пазарот кога станува збор за климатизацијата и системите за автоматско управување, притоа остварувајќи континуиран раст и зголемена вредност за стејкхолдерите.
  • Име на контакт лице:Jasmina
  • Адреса:Никола Парапунов 3 А/26 лок.2
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:023090701
  • Локација на мапа:Прикажи
  следи ја оваа компанијаИспрати прашањесите производи
  Вкупна оцена:
  4.5 од 5.0 (1 оцени вкупно)
  023090701

  корисничка поддршка