00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Cooper&Hunter CONSOL INVERTER CH-S18FVX -25°C Конзолен инвертер kлима уред сплит систем


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Квалитетна топлинска пумпа во сплит изведба специјално конструирана за работа во нордиски предели
  Опсег на работа: ладење од -15°С to +48°C, греење од -25°С to +24°C
  - Тенок дизајн (215 mm)
  - R32 ладилен медиум(фреон)
  - Енергетска класа А++
  - Active carbon filter
  - автоматско движење на насочувачот за воздух
  - 24 часовен тајмер
  - Ноќен режим Sleep
  - Интелегентен дефрост
  - Автоматски дефрост
  - Јонизатор
  - Самодијагностицирање
  - Wi-Fi модул

  Монтажата не е вклучена во цената.
 • Достапност:Има залиха
 • Земја на потекло:Кина
 • Гаранција:3 години
 • Минимална количина за нарачка:1
 • профил на компанијата

  Мепринг сервиси

  • Опис на компанијата:Мепринг сервиси дооел е формирана во 2001 година како компанија која нуди:инженеринг услуги;комплетни решенија од областа на климатизацијата и DDC системи за автоматско управување и мониторинг, од проектирање до изведба;дистрибуција на опрема за комфорна климатизација, климатизација на компјутерски и телекомуникациски центри;опрема за автоматско управување и надзор на системи за климатизација (BMS);Сервис и одржување;Имплементирање на мерки за енергетска ефикасност.Одлучете се за нас затоа што:Сме компанија која се води од желбите на клиентите и во целост одговара на нивните барања;Секогаш нудиме оптимални решенија по однос на цена/перформанси;Секогаш ги почитуваме временските рамки за извршување на работите; Се грижиме за нашите вработени, инвестираме секојдневно во надградба на нивните знаења, ги слушаме и поддржуваме во сите нивни желби за успешна професионална иднина; Имамe воспоставено Quality management system (Систем за управување со квалитет), во согласност со барањата на интернационалната група стандарди ISO 9001:2008; Имаме воспоставено „Систем за управување со животна средина“, во согласност со барањата на интернационалната група стандарди ISO 1400:2004;Ги следиме светските стандарди и трендови и ги применуваме во секојдневното работење;Нашите вработени се стручни лица, кои располагаат со сите потребни овластувања и лиценци за изведба на проектите.Мепринг Сервиси во својата работа секогаш се води од мисијата да нуди и остварува услуги со врвен квалитет, притоа секогаш користејќи иновативен пристап кон секој зададен предизвик во областа на климатизација и системи за автоматско управување. Наша цел е остварување долгорочна соработка и градење на взаемна доверба со нашите стејкхолдери.Мепринг Сервиси се води од визијата да биде компанија која е прв избор на клиентите и лидер на пазарот кога станува збор за климатизацијата и системите за автоматско управување, притоа остварувајќи континуиран раст и зголемена вредност за стејкхолдерите.
  • Име на контакт лице:Jasmina
  • Адреса:Јуриј Гагарин 73-б
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:023090701
  • Локација на мапа:Прикажи
  следи ја оваа компанијаИспрати прашањесите производи
  Вкупна оцена:
  4.5 од 5.0 (1 оцени вкупно)
  023090701

  корисничка поддршка