00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Toshiba RAS-16PKVSG-E / RAS-16PAVSG-E Suzumi Plus


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:TOSHIBA Suzumi Plus inverter (R32) клима уреди:

  • A++ / А++ висока енергетска класа при ладење / греење
  • зголемени капацитети и опсег на работа на ладење / греење
  • најнова Toshiba TWIN ROTTARY компресорска технологија
  (кај моделите од 5,0 kW па нагоре)
  • опција за далечински управувач тип RB-RXS30-E со можност
  за неделен тајмер со 4 дневни поставувања, „Hi-Power“,
  „8ºC (заштита од замрзнување)“ финкции (со доплата)
  • 7во1 IAQ антибактериски филтрирачки систем, функција на самочистење
  • опсег на работа ладење – надворешна температура од -10 ÷ 46¬ oC
  • опсег на работа греење – надворешна температура од -15 ÷ 24¬ oC

  Toshiba RAS-16PKVSG-E / RAS-16PAVSG-E Suzumi Plus4,6 (1,20 ÷ 5,30) / 5,5 (0,90 ÷ 6,50)
 • Достапност:Контакт
 • Продавач:Енергија
 • профил на компанијата

  Енергија

  • Опис на компанијата:Енергија доо e овластен дистрибутер и сервисер за Carrier, Toshiba, Haier и Stulz во Македонија. Енергија доо е основана во 2005 како компанија за продажба, проектирање и одржување на системи за греење, ладење и климатизација. Согласно со светските стандарди и трендови преку нивно имплементирање во секојдневната работа, Енергија постојано го зголемува бројот на клиенти. Денес, Енергија е позната компанија во Македонија поради нејзината стручност, квалитет и професионалност во работата. Во Енергија, ние се грижиме за потребите на нашите клиенти, ги слушаме нивните замисли и заеднички работиме во исполнување на истите. Стручниот тим на Енергија е на ваше располагање за испорака на продукти од светски познатите производители на чилери, вентилоконвектори, клима комори, клима уреди, топлински пумпи, компресори, кондензатори, топлински изменувачи и друга опрема.
  • Име на контакт лице:Енергија
  • Адреса:Лондонска бр. 1А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:072213590
  • Телефон #:023061466
  • Факс #:023061468
  • Година на регистрација:2005
  • Број на вработени:12
  • Локација на мапа:Прикажи  023061466

  корисничка поддршка