00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Прочистувач и навлажнувач на воздух Daikin, модел MCK75J

15%заштеда

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Прочистувач и навлажнувач на воздух (чист и здрав воздух) со „DAIKIN URURU“ технологија.

  Daikin прочистувачите користат Streamer Technology, што Ве одржува здрави со ефективно филтрирање на вирусите и бактериите во воздухот. Дополнително ги минимизира симптомите на астма и алергија, со отстранување на честички од прашина и полен од воздухот.

  "Streamer Discharge" е тип на плазма-празнење при што се генерираат електрони со голема брзина, способни за оксидативно разложување. Оваа моќна технологија ги погодува вирусите, мувлата, бактериите, алергените и опасните хемиски материи, ги разградува и фрагментира нивните површински протеини, кои потоа се уништуваат преку оксидација, со што се прави вирусот безбеден.

  Daikin MCK75J прочистувач

  • Ефикасен отстранувач на: алергени ( полен, домашна прашина, прашина, итн.), бактерии и вируси. Има висока ефикасност за неутрализација на миризби, ефикасно го елеминира мирисот на цигари
  • Доаѓа со сет од 7 филтри за замена (вие не треба да купувате филтри минимум 5-10 години, бидејќи секој филтер трае од 1-2 години, во зависност од загаденоста на воздухот)
  • Димензии (вxшxд): 590 x 395 x 268 mm
  • Прочистување на воздух (во turbo мод): 450m3/h
  • Тежина: 11kg
  • Наменет за простории со површина до 46 м2

  Каталог Daikin прочистувачи: http://bit.ly/32wWMtA

  За сите дополнителни информации Ви стоиме на располагање:

  ПАКСОН – Daikin Home Comfort Expert партнер за Македонија
  Изложбен салон Daikin: Загребска бр.28в, лок.4, Скопје
  Дирекција: Загребска бр.28в, лок.5, Скопје
  Тел. 02 3109 998 | 076 360 654
  contact@pakson.net
  www.pakson.mk

 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Паксон
 • Гаранција:3 години
 • профил на компанијата

  Паксон

  • Опис на компанијата:ПАКСОН ДОО - DAIKIN HOME COMFORT EXPERT ПАРТНЕР ЗА МАКЕДОНИЈА. Инженеринг фирма специјализирана за проектирање и изведба на системи за греење, ладење и вентилација како и редовно одржување и сервисирање на HVAC - системи (греење, вентилација, климатизација). ПАКСОН е партнер за Македонија на водечкиот светски бренд - јапонскиот производител на HVAC опрема, DAIKIN. Не случајно сме ориентирани на програмата на DAIKIN - енергетски високоефикасни и технолошко напредни системи, бренд- кој 95 години е водечки во светот за HVAC системи. Наша цел е – задоволни купувачи со ниска потрошувачка на електрична енергија. - Daikin VRV системи - Високо ефикасни водено ладени топлински пумпи (геотермални топлински пумпи) - Инвертерски воздушно ладени топлински пумпи - Вентилоконвектори во сите изведби - Клима комори - Daikin Altherma инвертерски топлински пумпи - Сплит и мулти сплит системи инвертер технологија - Прочистувачи на воздух
  • Име на контакт лице:Продажба
  • Адреса:Загребска 28в лок.4
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:076360654
  • Телефон #:02/3109998
  • Факс #:02/3108889
  • Локација на мапа:Прикажи  023109998

  корисничка поддршка