00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Клима уред HAIER Tundra AS18TD2HRA / 1U18EE8ERA inverter


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:A++ / A+ висока енергетска класа на греење / ладење
  Blue Fin кондензаторска технологија, антибактериски филтер
  Функција на самочистење и самодијагностицирање, Auto-restart, 24h тајмер
  5/6 брзини на вентилатор на внатрешна/надворешна единица
  Тивок начин на работа
  Капацитет (kW): Ладење 3,6 (1,0-4,1); Греење 3,7 (1,1-5,2);
  SEER (W/W) Eнергетска класa A++/A+ (6,1)
  SCOP (W/W) Eнергетска класa A+ (4,0)
  Напојување V-ph-Hz 230V, 50 Hz
  Проток на воздух (m³/h) 550
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Енергија
 • Гаранција:3 години
 • профил на компанијата

  Енергија

  • Опис на компанијата:Енергија доо e овластен дистрибутер и сервисер за Carrier, Toshiba, Haier и Stulz во Македонија. Енергија доо е основана во 2005 како компанија за продажба, проектирање и одржување на системи за греење, ладење и климатизација. Согласно со светските стандарди и трендови преку нивно имплементирање во секојдневната работа, Енергија постојано го зголемува бројот на клиенти. Денес, Енергија е позната компанија во Македонија поради нејзината стручност, квалитет и професионалност во работата. Во Енергија, ние се грижиме за потребите на нашите клиенти, ги слушаме нивните замисли и заеднички работиме во исполнување на истите. Стручниот тим на Енергија е на ваше располагање за испорака на продукти од светски познатите производители на чилери, вентилоконвектори, клима комори, клима уреди, топлински пумпи, компресори, кондензатори, топлински изменувачи и друга опрема.
  • Име на контакт лице:Енергија
  • Адреса:Лондонска бр. 1А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:072213590
  • Телефон #:023061466
  • Факс #:023061468
  • Година на регистрација:2005
  • Број на вработени:12
  • Локација на мапа:Прикажи
  10%заштеда
  Цена со ДДВ:39.590 ден. 35.630 ден.

  Клима уред HAIER Nebula Inverter

  10%заштеда
  Цена со ДДВ:40.990 ден. 36.890 ден.

  Клима уред HAIER Aqua Inverter

  9%заштеда
  Цена со ДДВ:38.490 ден. 35.000 ден.

  Haier TUNDRA Series inverter (R410)

  17%заштеда
  Цена со ДДВ:39.590 ден. 32.500 ден.

  Haier Nebula 12 AS12NS1HRA / 1U12BS ...

  16%заштеда
  Цена со ДДВ:57.990 ден. 48.500 ден.

  Haier Nebula 18 AS18NS1HRA / 1U18FS ...

  17%заштеда
  Цена со ДДВ:39.990 ден. 33.000 ден.

  Haier Aqua 12 AS12QSERA / 1U12BS3ER ...
  023061466

  корисничка поддршка