00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Шпорет на дрва MBS 7 SL

2%заштеда

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Шпорет на дрва MBS 7 SL, од српскиот производител МБС Милан Благојевиќ - Смедеревац. Производите од овој производител се покажаа како најекономични и еколошки и за кратко време ја освоија Европската унија.

  Верувајте ќе го засакате овој шпорет како член на вашето домаќинство.

  - Моќност: 8,5/9,5kW
  - Гориво: Дрво, Јаглен
  - Степен на искористеност: 85/86%
  - Димен отвор: Лев, Десен
  - Димензии: 740 х 820 х 645mm
  - Димензии на ложиште: 250 x 200 x 400 mm
  - Димензии на рерна: 200 x 430 x 460 mm
  - Боја: Бела

  Во цената е вклучена бесплатна достава, инсталација од стручно лице како и упатство-обука во живо како се прави инсталација, како се употребува, како се програмира и како се одржува шпоретот.
  2 години гаранција

  МБС Смедеревац постои од 1923 година а од 2005 година ги продава своите производи во 40 држави. 94 годишното искуство доволно говори за нас.
  Земја на потекло Р.Србија
 • Продавач:Алфи Би
 • Земја на потекло:Србија
 • Гаранција:2 години
 • профил на компанијата

  Алфи Би

  • Опис на компанијата:АЛФИ БИ КОМПАНИ е трговско друштво кое од 1992 година успешно се пласира и развива на домашниот и странскиот пазар преку пласман на повеќе од 35.000 производи, кои со својот квалитет и иновативност придонесуваат за нивна препознатливост кај широката категорија на потрошувачи. АЛФИ БИ КОМПАНИ, чија главна визија и цел е задоволување на најпребирливите купувачи, се стреми кон постојано зголемување на својот асортиман, квалитетот на производите, инвестирањето во човечки ресурси за квалитетна услуга и љубезен однос со купувачите, инвестирање во трговски капацитети за поголема комфорност на нашите ценети потрошувачи. Ориентираност кон постојано усовршување и модернизирање на своето работење по примерот на светските трговски центри, непосредно се стекнува со епитетот на еден од лидерите во својата област. АЛФИ БИ КОМПАНИ, своето идно работење се стреми да го насочи кон проширување на своите капацитети, поголем пласман на домашниот и странскиот пазар и поголема општествена и социјална вклученост.
  • Име на контакт лице:Алфи Би
  • Адреса:Улица 7 Број 16
  • Поштенски број:1300
  • Град:Куманово , Македонија
  • Телефон #:031445210
  • Локација на мапа:Прикажи
  4%заштеда
  Цена со ДДВ:11.600 ден. 11.099 ден.

  Шпорет на дрва MBS 9 SL

  3%заштеда
  Цена со ДДВ:12.990 ден. 12.499 ден.

  Шпорет на дрва MBS 9 RS

  4%заштеда
  Цена со ДДВ:10.990 ден. 10.499 ден.

  Шпорет на дрва MBS 3

  6%заштеда
  Цена со ДДВ:14.900 ден. 13.999 ден.

  Печка на дрва Corner

  2%заштеда
  Цена со ДДВ:36.990 ден. 35.990 ден.

  Печка на дрва Elit

  13%заштеда
  Цена со ДДВ:48.590 ден. 41.990 ден.

  Печка на пелети MBS Thermo Pellet 1 ...
  031445210

  корисничка поддршка