00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

DAIKIN инвертер SENSIRA FTXF35A +RXF35A


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:•SENSIRA инвертер клима со елегантен дизајн –BLUEVOLUTION серија со R- 32 еколошки фреон .
  •R-32 го намалува штетното влијание врз околината до 68% , во споредба со R-410A и дополнително ја намалува потрошувачката на енергија, благодарение на повисоката енергетска ефикасност што ја оддава .
  •A++/А+ енергетска класа
  • SCOP /SEER 4.06 / 6.21
  •WiFi адаптер за "on-line" контрола ( опција )
  • Исклучително тивок режим на работа до 21 dB
  • капацитет на греење до 4,8 kW
  • капацитет на ладење до 3,8 kW
  • Фотокаталитички филтер од титан-апатит :овозможува прочистен воздух од алергени , бактерии,вируси и непријатни мириси.
  •Економичен режим на работа
  •Работно подрачје од -15 до + 46 ◦С.
  •Сопствен сервис.
  •EUROVENT сертификат.

  Заштедата на енергија е само една од предностите на оваа единица. Со купување на DAIKIN SENSIRA FTXF-35A Вие се одлучувате за двојно штедење
  •ќе го намалите влијанието на штетните гасови во сопствената животна средина ,
  •ќе штедите на пари, поради ниските сметки за струја.

  ПОВЕЛЕТЕ ВО ПРОДАЖНИТЕ МЕСТА НА ИЦС ГРУП - единствен Home Comfort Expert Partner на DAIKIN за МАКЕДОНИЈА .
  Продажен салон - Скопјанка : (02) 5 11 54 24
  Продажен салон Карпош (ICS i-Showroom) (02) 3 08 44 65,
  076 / 344-728
  Дирекција Тел: (02)310 99 49
  info@icsgroup.mk
  www.icsgroup.mk
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:ИЦС Груп
 • Земја на потекло:Чешка Република
 • Гаранција:3 години
 • Минимална количина за нарачка:1
 • профил на компанијата

  ИЦС Груп

  • Опис на компанијата:ИЦС ГРУП е фирма која со својот тим од искусни инжинери Ви нуди проектирање и изведба на инсталации за ладење, греење ,климатизација и вентилација, како и техничко-консултантски услуги. Нашите системи се современи технолошки и еколошки решенија за многу инивидуални домови•индустриски објекти•канцелариски простории•шопинг центри•дата центри•болници•објекти од областа на прехрамбената индустрија и сл. Голема чест и привилегија ни преставува фактот што ИЦС ГРУП е овластен застапник на јапонскиот бренд DAIKIN-на широко познат по својот квалитет кој моментално го завзема водечкото место во светот, за производство на с-ми за климатизација и вентилација.Во својата палета на производи на ИЦС ГРУП застапени се и реномираните брендови: SABIANA,CLINT и DYNAIR од Италија и PROKLIMA и KLIMAOPREMA од Хрватска. Нашиот опсег на опрема се состои од: клима уреди • чилери • вентилоконвектори • топлински пумпи-ALTHERMA • топлински изменувачи и др.Инжинерите вработени во ИЦС ГРУП располагаат со овластувања А и Б за проектирање,изведба, надзор и ревизија.Исто така фирмата поседува и лиценца Б за изведба на градби од втора категорија.Имплементирани се системите за проектирање и менаџмент ISO 9001-2004 и системот за управување со околината ISO 14001-2008.
  • Име на контакт лице:Катерина
  • Адреса:ul. 164, br 46a
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:075214888
  • Телефон #:02/3109949
  • Факс #:02/3109949
  • Локација на мапа:Прикажи  023109949

  корисничка поддршка