00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

DAIKIN STREAMER прочистувач на воздух MC70L

20%заштеда

DAIKIN STREAMER прочистувач на воздух MC70L

Цената е со вклучен ДДВ
30.000 ден. 24.000 ден.

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:•Силно и моќно прoчистување на воздухот со DAIKIN FLASH STREAMER технологијата ,
  • го подобрува квалитетот на воздухот во секоја просторија
  •Се користат 6 филтри за отстранување на: прашина, полен, бактерии, вируси, чад од цигари, намалување на непијатни миризбa
  •Во широк опсег ги уништува и отстранува честиците на прашина ,разни непожелни мириси и микроби,а вирусите ги прави безопасни за средината
  •голем проток на воздух: 420 m³/h во турбо режим на работа
  •го збогатува воздухот со негативни јони обезбедувајки здрава атмосфера во секоја просторија
  •Применлива површинa: 46m2
  •Димензии (вxшxд): 576 x 403 x 241 mm
  •мала бучавост до 16 dBA
  •лесна, компактна и мобилна единица
  •Тежина: 8,5kg

  ПОВЕЛЕТЕ ВО ПРОДАЖНИТЕ МЕСТА НА ИЦС ГРУП - единствен Home Comfort Expert Partner на DAIKIN за МАКЕДОНИЈА .
  Продажен салон - Скопјанка : (02) 5 11 54 24
  Продажен салон Карпош (ICS i-Showroom) (02) 3 08 44 65,
  076 / 344-728
  Дирекција Тел: (02)310 99 49
  info@icsgroup.mk
  www.icsgroup.mk


 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:ИЦС Груп
 • Гаранција:3 години
 • Минимална количина за нарачка:1
 • профил на компанијата

  ИЦС Груп

  • Опис на компанијата:ИЦС ГРУП е фирма која со својот тим од искусни инжинери Ви нуди проектирање и изведба на инсталации за ладење, греење ,климатизација и вентилација, како и техничко-консултантски услуги. Нашите системи се современи технолошки и еколошки решенија за многу инивидуални домови•индустриски објекти•канцелариски простории•шопинг центри•дата центри•болници•објекти од областа на прехрамбената индустрија и сл. Голема чест и привилегија ни преставува фактот што ИЦС ГРУП е овластен застапник на јапонскиот бренд DAIKIN-на широко познат по својот квалитет кој моментално го завзема водечкото место во светот, за производство на с-ми за климатизација и вентилација.Во својата палета на производи на ИЦС ГРУП застапени се и реномираните брендови: SABIANA,CLINT и DYNAIR од Италија и PROKLIMA и KLIMAOPREMA од Хрватска. Нашиот опсег на опрема се состои од: клима уреди • чилери • вентилоконвектори • топлински пумпи-ALTHERMA • топлински изменувачи и др.Инжинерите вработени во ИЦС ГРУП располагаат со овластувања А и Б за проектирање,изведба, надзор и ревизија.Исто така фирмата поседува и лиценца Б за изведба на градби од втора категорија.Имплементирани се системите за проектирање и менаџмент ISO 9001-2004 и системот за управување со околината ISO 14001-2008.
  • Име на контакт лице:Катерина
  • Адреса:ул.164 бр.46-а
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:075 214888
  • Телефон #:02 3109949
  • Факс #:02 3109949
  • Локација на мапа:Прикажи  023109949

  корисничка поддршка