00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Мануелна Кантерица Сет- KAG 4 SET

Мануелна Кантерица Сет- KAG 4 SET

Цената е со вклучен ДДВ
110.300 ден.

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Сетот за рачно кантирање KAG 4 вклучува:

  1. Рачна кантерица- Модел KAG 4
  2. Фреза за кант трака
  3. Отсекувач за кант трака
  4. Три куфери за складирање и транспорт
  5. Две вакуум папучи за работно парче
  6. 1кг лепило

  Дебелина на кант трака мин-макс.
  0.4 - 3.0 mm

  Висина на трака мин-макс.
  10.0 - 65.0 mm

  Брзина на кантирање
  2 - 6 m / min

  Моќност на мотор
  855 W

  Електрично поврзување
  230 V / 50 Hz

  Капацитет на казанче за лепак
  400 ml

  Димензии на машината
  250 x 190 x 350 mm

  Максимално сечење на ножот
  62 mm

  Максимална дебелина на трака
  3 mm

  Дијаметар на ваккум папуча
  125 mm

  Димензии на ваккум папуча
  390 (130) x 125 x 253 mm

  Дијаметар на фреза
  6 mm

  Моќност на мотор од фреза
  450 W

  Електрично поврзување
  230 V / 50 Hz
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Југоимпекс
 • Гаранција:1 година
 • Цена на големо без ДДВ:93.473 ден.
 • Минимална количина за нарачка:1
 • профил на компанијата

  Југоимпекс

  • Опис на компанијата:Целосна опрема за преработка на дрво и производство на мебел. Генерални застапници за Blum оков. Ексклузивни застапници за Македонија, Косово и Албанија на реномираните производители за машини за преработка на дрво и дрвени материјали: Weinig, Holzher, Vitap, Paoloni, Giardina, Greda, Holzkraft, Holzstar. Ексклузивни застапници за Leitz алати, Al-Ko aспиратори.
  • Име на контакт лице:Иво Попов
  • Адреса:Ул. Качанички пат бр. 256 Индустриска зона Визбегово
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:070271368
  • Телефон #:022650251
  • Година на регистрација:1989
  • Локација на мапа:Прикажи  022650251

  корисничка поддршка