00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

Топол пијалок со вкус на чоколадо. 7 оброци

50%save

Топол пијалок со вкус на чоколадо. 7 оброци

Address for delivery

First & Last Name (for delivery)
Telephone number for contact
Street
City
Notes for delivery
Price with VAT:

980.0 MKD 490 MKD
Quantity: -+

Delivery:
Payment:


* Free Delivery

Delivery within 1-2 work days. Free delivery for Macedonia.

MarketKonekt guarantees a 100% protection for the buyers. If the product does not correspond to the presentation we offer a refund. Read more.


 • product description
 • user ratings
 • company profile
product description
 • Product Description:Топол пијалок со вкус на чоколадо. Инстант високо-протеински микс топол пијалок со вкус на чоколаго, со засладувачи. Со намалени шеќери. Богат со калциум. Погодно за вегетаријанци.

  Состав: млечни протеини; какао во прав (сончогледов лецитин)(18,6%); суво обезмастено млеко; вкусови(млеко, глутен); сол; емулгатор; моно и диглицериди, соја лецитин; ззасладувачи:аспартам(содржи фенилаланин); згуснувач:скроб.

  Алергени: Содржи млеко, глутен и соја. Произведено на опрема која процесира јајца.

  Нутритивни вредности на 1 кесичка(порција) 26,5гр:
  *Енергија 96kcal/406kJ
  *Масти 1,5гр.
  *Од кои заситени масни киселини 0,5гр.
  *Јаглени хидрати 1,9гр.
  *Од кои шеќери 0,7гр.
  *Од кои скроб 1,2гр.
  *Диететски влакна 1,5гр.
  *Протеин 18,0гр.
  *Сол 0,66гр.
  *Калциум 252мг.
  Индивидуални нтритивни потреби може да бидат поголеми или помали во зависност од пол, години, ниво на физичка активност и други фактори.
 • Availability:In Stock
 • Place of Origin:France
 • Minimum Order Quantity:1
 • оцени од корисници
  company profile

  Pro-fit vis

  • Company introduction:ПРО ФИТ Вис нуди високо протеинска храна за спортисти и оние кои сакаат да ослабат.
  • Contact Person Name:Ивона
  • Address:бул. Партизански Одреди бр. 34А
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Telephone #:072220092
  • Year registered:2016
  • Geo Location:Show
  follow this companycontact sellerall products
  Rating:
  4.7 of 5.0 (3 ratings total)
  070/287-777

  shopping assistance