00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

Протеински пијалок со вкус на чоколадо и карамела


 • product description
 • company profile
product description
 • Product Description:Назив: Ладен пијалак со вкус на чоколадо и карамела. Инстант високо-протеинска мешавина со шеќер и засладувачи. Намалени шеќери. Без глутен. Погодно за Вегетаријанци.
  Состав: Млечни протеини (лецитин од сончоглед); какао во прав (лецитин од сончоглед) (8,3%); подготовка од растителни масти (палмино масло RSPO сертифицирано, гликозен сируп, млечен протеин, анти-стврднувачко средство: силициум диоксид); вкусови (млеко); малтодекстрин; сол; згуснувачи: микрокристална целулоза и натриум карбокси метил целулоза, карагенан; регулатор на киселост: калциум карбонат; олигофруктоза; метионин; засладувачи: аспартам (содржи фенилаланин), калиум ацесулфам.
  Алергени: млеко. Произведено на опрема што процесира јајца и соја.
  Средни нутритивни вредности на 30гр.: Енергија 115 kcal/ 486kJ, масти 2,6гр. (од кои заситени масни киселини 1,4гр., јаглени хидрати 2,3гр (од кои шеќери 0,5гр, од кои скроб 1,8гр.), влакна 1,3гр, протеин 20гр, сол 0,75гр, калциум 255мг.
 • Availability:Contact
 • Place of Origin:France
 • Minimum Order Quantity:1
 • company profile

  Pro-fit vis

  • Company introduction:ПРО ФИТ Вис нуди високо протеинска храна за спортисти и оние кои сакаат да ослабат.
  • Contact Person Name:Ивона
  • Address:бул. Партизански Одреди бр. 34А
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Telephone #:078253941
  • Year registered:2016
  • Geo Location:Show
  follow this companycontact sellerall products
  Rating:
  4.7 of 5.0 (3 ratings total)
  078253941

  shopping assistance