00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

Протеински пијалок со вкус на ананас со колаген


 • product description
 • company profile
product description
 • Product Description:Назив: WPI Ладен пијалок со вкус на ананас со колаген. Инстант високо-протеински микс, со засладувачи. Без глутен. Состав: протеин од сурутка изолат (млеко) (сончогледов лецитин); хидролизиран колаген; регулатори на киселост: лимонска киселина, јаболкова киселина, калиум цитрат; вкусови (соја); бои: бета каротен, куркумин; Л-хистидин; сол; згуснувач: скроб; засладувач: сукралоза.
  Алергени: содржи млеко и соја. Произведено на опрема што процесира јајца.
  Средни нутритивни вредности на 25,5гр: енергија 84kcal/356kJ, масти 0,2гр. (од кои заситени масни киселни < 0,02), јаглени хидрати 0,5гр. (од кои шеќери 0,3гр, од кои скроб 0,02гр.), влакна <0.03; протеин 20гр, сол 0,30гр.
 • Availability:In Stock
 • Place of Origin:France
 • Minimum Order Quantity:1
 • company profile

  Pro-fit vis

  • Company introduction:ПРО ФИТ Вис нуди високо протеинска храна за спортисти и оние кои сакаат да ослабат.
  • Contact Person Name:Ивона
  • Address:бул. Партизански Одреди бр. 34А
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Telephone #:078253941
  • Year registered:2016
  • Geo Location:Show
  follow this companycontact sellerall products
  Rating:
  4.7 of 5.0 (3 ratings total)
  078253941

  shopping assistance