00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

Протеински пудинг од јагода, мус на милкшејк.


 • product description
 • company profile
product description
 • Product Description:Назив: Пудинг на јагода, мус на милкшејк. Инстант високо-протеинска мешавина за пудинг со вкус на јагода, ладен пијалок или мус, со засладувачи.
  Состав: протеин од млечен протеин (лецитин од сончоглед); згуснувачи: натриум карбоксиметилцелулоза, микрокристална целулоза, модифицирана целулоза; подготовка на растително масло (рафинирано палмино масло RSPO сертифицирано, гликозен сируп, млечни протеини, анти стврднувачко средство: силициум диоксид); киселини: лимонска киселина, јаболкова киселина; стабилизатор: калиум фосфат; сол; вкусови (млеко); регулатори на киселост: магнезиум оксид, калиум цитрат, калциум карбонат; бои: црвена цвекло, куркумин; засладувачи: аспартам (содржи фенилаланин), калиум ацесулфам; јагода во прав (0,42%); метионин.
  Алергени: млеко (видете со задебелени букви). Произведени на опрема што преработува соја и јајца.
  Нутритивни вредности на 26гр.(порција): Енергија 97kcal/408Kj, масти 1,8гр.(од кои заситени масни киселини 1,0гр.), јаглени хидрати 1,5гр.( од кои шеќери 0,6гр, од кои скроб 0,9гр.), влакна 1,2гр, протеин 18гр, сол 0,52гр, калциум 215мг
 • Availability:Contact
 • Place of Origin:France
 • Minimum Order Quantity:1
 • company profile

  Pro-fit vis

  • Company introduction:ПРО ФИТ Вис нуди високо протеинска храна за спортисти и оние кои сакаат да ослабат.
  • Contact Person Name:Ивона
  • Address:бул. Партизански Одреди бр. 34А
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Telephone #:078253941
  • Year registered:2016
  • Geo Location:Show
  follow this companycontact sellerall products
  Rating:
  4.7 of 5.0 (3 ratings total)
  078253941

  shopping assistance