00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

Chocolate flavoured pudding, cold drink or mousse - 7pcs

Chocolate flavoured pudding, cold drink or mousse - 7pcs

Цената е со вклучен ДДВ
1.295 MKD

 • product description
 • company profile
product description
 • Product Description:Пудинг од чоколадо, ладен пијалок или мус.
  БЕЗ ГЛУТЕН
  Погодно за вегетаријанци
  Состав: млечни протеини, какао во прав, (соја лецитин)(14,2%), згуснувачи: карбоксиметил целулоза, целулоза,скроб,сол, подготовка на растителни масти: рафинирано палмино масло, гликозен сируп, млечни протеини,стабилизатор: пентаодиум трифосфат, антистврднувачки средства: силициум диоксид,засладувачи: аспартам (содржи фенилаланин), калиум ацесулфам, ароими (млеко, глутен), антистврднувачки средства: силициум диоксид, средство за корегирање на киселост: магнезиум оксид, емулгатор: соја лецитин.
  Алергени: млеко, глутен и соја.
  Енергетски вредности за 26 гр: 398 kJ, 94 kcal, масти 0,9, (заситени масти 0,4 гр), јагле хидрати 2,6 гр, шеќери 1,2 гр, скроб 1,4 гр, влакна 1,8 гр, протеини 18 гр, сол 0,49 гр, калциум 210мг.
 • Availability:In Stock
 • Place of Origin:France
 • Minimum Order Quantity:1
 • company profile

  Pro-fit vis

  • Company introduction:ПРО ФИТ Вис нуди високо протеинска храна за спортисти и оние кои сакаат да ослабат.
  • Contact Person Name:Ивона
  • Address:бул. Партизански Одреди бр. 34А
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Telephone #:078253941
  • Year registered:2016
  • Geo Location:Show
  follow this companycontact sellerall products
  Rating:
  4.7 of 5.0 (3 ratings total)
  078253941

  shopping assistance