00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

Крцкав бар од јагода. Со засладувачи и полиоли. 7 оброци

Крцкав бар од јагода. Со засладувачи и полиоли. 7 оброци

Address for delivery

First & Last Name (for delivery)
Telephone number for contact
Street
City
Notes for delivery
Price with VAT:

1190 MKD
Quantity: -+

Delivery:
Payment:


* Free Delivery

Delivery within 1-2 work days. The price of delivery varies depending on the chosen method of delivery. Click on make an order to get the total price.

MarketKonekt guarantees a 100% protection for the buyers. If the product does not correspond to the presentation we offer a refund. Read more.


 • product description
 • user ratings
 • company profile
product description
 • Product Description:Крцкав бар од јагода. Со засладувачи и полиоли.1 кутија содржи 7 оброци.
  Состав:протеински микс(текстура од соен протеин;тапиока скроб);млечен протеин;соен протеин;хидролизиран желатин);полидекстроза;олигофруктоза(екстракт од корен цикорија);растително масло(масло од палмино јадро, палмино масло,шеа масло и сончогледово масло);навлажнувачи:глицерин;путер од какао;вкусови(соја);дехидрирани јагоди(0,9%),дехидрирани малини;емулгатор;соја лецитин,моно диглицериди;јогурт во прав(млеко);концентриран џус од брусница во прав;регулатори на киселост:лимонска киселина, јаболкова киселина;обезмастено млеко во прав;сол;боја;црвена репка;засладувачи:сукралоза, калиум ацесулфан.
  Алергенси:содржи млеко и соја.Произведено на машини кои процесираат јајца, глутен, сулфити, јадкасти плодови и кикирики.
  Средни нутритивни вредности на 1 бар(порција 44гр.).Енергија 155kcal/646kJ,масти 6,1гр.(од кои заситени масни киселини 3,4гр.),јаглени хидрати 4,9гр.(од кои шеќери 1,95гр, од кои скроб 1,05гр, од кои скроб 1,9гр.),влакна 11,9гр, протеин 15гр, сол 0,35гр.
  Да не се котисти како единствен извор на исхрана.
  Бидете сигурни дека пиете доволно вода во текот на денот.
 • Availability:In Stock
 • Minimum Order Quantity:1
 • оцени од корисници
  company profile

  Pro-fit vis

  • Company introduction:ПРО ФИТ Вис нуди високо протеинска храна за спортисти и оние кои сакаат да ослабат.
  • Contact Person Name:Ивона
  • Address:бул. Партизански Одреди бр. 34А
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Telephone #:072220092
  • Year registered:2016
  • Geo Location:Show
  follow this companycontact sellerall products
  Rating:
  4.7 of 5.0 (3 ratings total)

  Retail Price - VAT Included:1.190 MKD

  Chocolate Hazelnut flavoured crunch ...

  Retail Price - VAT Included:1.120 MKD

  Hot Chocolate - 9pcs
  070/287-777

  shopping assistance