00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

BECUTAN KIDS VITS Мултиомега-3(сируп со вкус на тропско овошје) 200ml


 • product description
 • company profile
product description
 • Product Description:
  Производот е наменет за персонална употреба.

  Препорачана дневна доза:
  Деца од 1 до 3 години: 1 кафена лажичка (5 ml).
  Деца над 4 години: 2 кафени лажички (10 ml).
  Да се протресе пред употреба.
  По отворањето сирупот Becutan KIDS VITS Мултиомега-3 треба да се чува во фрижидер.
  Да се употреби во рок од 60 дена по првото отворање.

  Намената на сирупот Becutan KIDS VITS Мултиомега-3 е да ја збогати детската исхрана со омега-3 масни киселини и со есенцијални витамини и минерали коишто го поддржуваат интелектуалниот развој на децата.
  ДХА (докозахексаноична киселина) придонесува за одржување нормална мозочна функција.
  Цинкот и јодот придонесуваат за нормална когнитивна функција.
  Јодот, витаминот Б1, витаминот Б2, витаминот Б3, витаминот Б6, витаминот Б12 и биотинот придонесуваат за нормална функција на нервниот систем.
  Витаминот Б2, витаминот Б3, витаминот Б12, фолната киселина и пантотенската киселина придонесуваат за намалување на заморот и на исцрпеноста.
  ДХА, витаминот Б2 и цинкот придонесуваат за одржување нормален вид.
 • company profile

  DNA ANNI Farm

  • Company introduction:Аптеки ДНА АННИ ФАРМ постојат повеќе од 10 години на нашиот пазар, со мисија за хумана и професионална услуга на своите клиенти и пациенти. Лоцирани на 2 локации во Скопје: – ДНА Анни Фарм Хром – ул. Исаија Маџовски бр. 44 – ДНА Анни Фарм Аеродром – Капитол Мол приземје Работиме на усовршување на своите знаења и воведување на светските аптекарски стандарди, ДНА АННИ ФАРМ – Бети Аптека е напредна програма за соработка базирана на искуствата на локалните традиции и најсовремените трендови во развојот на аптекарската практика. Општата цел кон која се стремиме е аптека целосно ориентирана кон клиентот и неговите потреби. Цел Да помогнеме искрено и со целото наше знаење и професионалност во правиот избор на производ потребен за нашиот клиент. Подобро да спречиш, а не да лечиш. Визија Здрави, ведри и задоволни клиенти од професионалната услуга на тимот на ДНА Анни Фарм. Мисија Будење на свеста дека превенцијата на нашето здравје е најдобрата инвестиција во нашиот живот.
  • Contact Person Name:Анни фарм
  • Address:Исаија Мажовски 44 лок.5
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Telephone #:02/2044287
  • Geo Location:Show
  50%save
  Retail Price - VAT Included:218 MKD 109 MKD

  BECUTAN KIDS VITS Б-комплекс сируп ...

  50%save
  Retail Price - VAT Included:364 MKD 182 MKD

  BECUTAN KIDS VITS Мултиимуно (прашо ...

  50%save
  Retail Price - VAT Included:220 MKD 110 MKD

  BECUTAN KIDS VITS Мултивитамини (си ...
  022044287

  shopping assistance