00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

Биоколагеникс


 • product description
 • company profile
product description
 • Product Description:Природен додаток за одржување на млада и сјајна кожа
  Биоколагеникс е додаток на исхраната базиран на морски колаген кој го реинтегрира колагенот во кожата,со што ја прави покомпактна, сјајна и отпорна на појава на несовршености на кожата како што се брчки, пеги (флеки) и губење на бојата. Производ против стареење кој ја промовира клеточната регенерација на кожата на лицето и спречува иритации на кожата, го одржува правилниот тон на кожата и го намалува нејзиното стареење. Биоколагеникс е одлично решение против брчки на кожата, за одржување на правилна хидратација на дермисот, регенерирање на сврзното ткиво и промовирање на одржување на здрав тен и интегритет на кожата.

  Состојки за здрава кожа и кожа која блеска:
  Хидролизиран морски колаген тип I -високо прочистен во висока доза (5000 мг во доза), хијалуронска киселина, ресвератрол, концентриран сок од боровинки, со витамин Ц, бакар и цинк. Во практични флакони со природен вкус на гуава (овошје со потекло од Централна Америка). Витаминот Ц придонесува за нормално формирање на колаген и за нормална функција на кожата. Плодовите од боровинки имаат антиоксидантно дејство. Бакарот придонесува за одржување на сврзните ткива и заедно со витаминот Ц и цинкот, делува за заштитата на клетките од оксидативниот стрес. Цинкот, исто така, помага за одржување на нормална кожа. Како засладувач се користи природен екстракт од листови на стевиа.

  Начин на употреба : 1 флакон дневно, чист или разреден, навечер пред спиење.
  Пакување: 10 флакони во кутија.
  Форма: течна формулација
  Содржи: 30 ml во еден флакон
 • Availability:Contact
 • Seller:Medikus
 • company profile

  Medikus

  • Company introduction:MEDICUS is a company working in the field of pharmacy. Our main business is the import and distribution of dietary supplements and other products in the field of pharmacy.
  • Contact Person Name:Оливера
  • Address:Христо Батанџиев 104-б (Социјалистичка зора
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Telephone #:022031513
  • Fax #:022031513
  • Geo Location:Show
  Retail Price - VAT Included:1.300 MKD

  Doc Collagen

  50%save
  Retail Price - VAT Included:364 MKD 182 MKD

  BECUTAN KIDS VITS Мултиимуно (прашо ...

  20%save
  Retail Price - VAT Included:2.600 MKD 2.080 MKD

  Doc Collagen 1+1
  022031513

  shopping assistance