00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

VIVAX Инвертер клима уред ACP 12CH35AERI

11%save

VIVAX Инвертер клима уред ACP 12CH35AERI

Цената е со вклучен ДДВ
31.360 MKD 27.910 MKD

 • product description
 • company profile
product description
 • Product Description:Капацитет на ладење: 3,52 kW
  Капацитет на греење: 3,81 kW
  Фреон: R32A
  Циркулација на воздухот: 520 m3/h
  Енергетска класа на греење: А
  Енергетска класа на ладење: А
  SEER коефицент: 6,8
  SCOP коефицент: 4,2
  LED екран
  Функционалности:
  -Turbo mode,sleep mode, soft start, auto restart, auto mode, timer
  Dust филтер
  Bio филтер
  Wi-Fi r
  Рамна предна маска
  Греење и ладење при температура -20°C
  Влезна снага на ладење: 1088W
  Влезна снага на греење: 1025W
  Опсег на работа: -15°C≤T≤50°C
  Капацитет на одвлажнување: 1,2l/h

  Бесплатна испорака низ Македонија, можност за плаќање при достава!
 • Availability:In Stock
 • Place of Origin:Croatia
 • Warranty:3 years
 • Minimum Order Quantity:1
 • company profile

  Елипсо

  • Company introduction:ЕЛИПСО е малопродажниот ланец на ТД Римеко ДОО, чија основна дејност е трговија на мало и на големо, на производи од бела техника, аудио-видео опрема и апарати за ладење и греење, која повеке од 27 години успешно работи на територијата на Македонија. Благодарејќи на огромниот асортиман на артикли кои ги нуди во свето портфолио од многу светски реномирани производители, како и на професионалната услуга, нашата компанија има стекнато доверба на голем број на потрошувачи на македонскиот пазар. Од самиот почеток во 1991 година ТД РИМЕКО до денес, успеа успешно да се позиционира на македонскиот пазар и со секоја наредна година се повеке ги шири своите капацитети, со се поголем број на партнери и поголем број на малопродажни објекти. Моментално малопродажниот ланец Елипсо брои 5 продажни салони на атрактивни локации од кои: 3 се во Скопје, 1 во Битола и 1 во Гостивар. Се разбира нашата тенденција е за зголемување на нивниот број и секако перманентно усовршување и подигнување на понудената услугата, со конкурентни цени и понуда на разновидни артикли, до целосно исполнување на барањето на потрошувачите. Во широкиот асортиман на нашата трговска мрежа спаѓаат: – мали апарати (за домаќинска, кујнска употреба, како и за лична нега) – големи апарати (машини за садови, машини за алишта, сушари, фрижидери, вградена техника, шпорети, климатизери, телевизори, audio техника), – огревна техника и електрични греалки (печки на пелети, камини на дрва, вградени камини, камини за етажно греење, конвектори, калорифери) Сите овие производи се набавуваат во реномирани Европски фабрики и имаат обезбедени СЕ сертификати и ги задоволуваат највисоките стандардите на Европска унија за квалитет и безбедност. Нашата фирма е реномиран увозник и дистрибутер на голем број светски познати брендови како: Bosch, Candy, Stiebel Eltron, AEG, Bomann, Clatronic Sencor, Lamart, De Longi, Kenwood, Кoncar, Galanz, Prity, Tim sistem, Kappa…и многу други. Преку развиената малопродажна и дистрибутивна и сервисна мрежа, Еlipso mk , врши продажба
  • Contact Person Name:Goran
  • Address:ул. Перо Наков 116
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Telephone #:02 25 32 888
  • Year registered:1991
  • Total employees:50
  • Geo Location:Show
  Retail Price - VAT Included:43.990 MKD

  Инвертер клима уред VIVAX COOL ACP- ...

  Retail Price - VAT Included:29.990 MKD

  Инвертер клима уред VIVAX COOL ACP- ...

  Retail Price - VAT Included:27.990 MKD

  Инвертер клима уред VIVAX COOL ACP- ...

  Retail Price - VAT Included:31.000 MKD

  COOPER&HUNTER ARCTIC INVERTER (R32) ...

  Retail Price - VAT Included:50.900 MKD

  COOPER&HUNTER ARCTIC INVERTER (R32) ...

  Retail Price - VAT Included:32.900 MKD

  COOPER&HUNTER ARCTIC INVERTER (R32) ...
  022532888

  shopping assistance