00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

SLC Energy Boost Coffee 1/7

SLC Energy Boost Coffee 1/7

Цената е со вклучен ДДВ
488 MKD

 • product description
 • company profile
product description
 • Product Description:SLC ENERGY BOOST COFFEE
  Моќен согорувач на калории
  100% АРАБИКА
  Л-КАРНИТИН
  7 x 10 г

  SLC Energy Boost Coffeе е диететски суплемент, наменет за регулирање на вишокот телесна тежина и подобрување на атлетските перформанси.
  Арабика кафе го намалува апетитот и забрзува метаболизмот што доведува до намалување на вишокот телесна тежина. Л-карнитинот ги претвара мастите во енергија за трошење, што доведува до зголемување на енергијата. На овој начин се создава поголема потреба за вежбање, затоа е овој производ омилен на сите активни луѓе и спортисти. Само една ќесичка на ден од ова кафе ќе Ви ја зголеми силата и издржливоста.

  Придобивки:
  · Намалување на апетитот
  · Намалување на вишокот на телесна тежина
  · Забрзан метаболиза
  · Подобрување на атлестките перформанси
  · Зголемена енергетска потрошувачка на телото
  · Квалитетен сон

  Употреба: Препорачаната дневна доза е една ќесичка дневно, подготвена како инстант кафе со 150 мл топла вода.

  Предупредувања: Не користете повеќе од една ќесичка дневно. Не се препорачува за деца, бремени жени и доилки. Производот е додаток во исхрана и не е замена за храна. Овој производ не е наменет да дијагностицира, за превенција или лечење на било каква болест. Лицето кое го конзумира овој производ е одговорен за начинот на употреба, како и за било кој друг производ што е додаток на исхрана. Доколку имате било какви нејаснотии консултирајте се со вашиот лекар пред употреба на овој производ.
 • Availability:In Stock
 • company profile

  Slim Line International

  • Company introduction:Slim Line Club е регистрирана трговска марка во сопственост на Slim Line Inrernational doo Skopje, Македонија. Постои 5 години,од септември 2009 година. Slim Line Club е присутен во во 6 држави: Македонија, Србија, Босна и Херцеговина, Косово , Хрватска и Бугарија. Slim Line Club е изграден врз нашите три основни столба : 1. ЗДРАВЈЕ Квалитетни и ефикасни производи, за постигнување подобро здравје. 2. ВИТАЛНОСТ Производи, програми и подршка за постигнување виталности трајна лична трансформација. 3. ПРОСПЕРИТЕТ Мотивирање и наградување заради постигнување на лична и финансиска независност Преку создавање и пласирање на ефикасни и квалитетни нутритивни производи како темелен фактор и создавање на МЛМ мрежа од членови како мобилизирачки фактор, како заедница посветени сме да работиме локално и глобално за да обезбеди ме вистинско решение за дебелината.
  • Contact Person Name:Slim Line
  • Address:Христо Татарчев 69 (Сава Ковачевиќ)
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Cell Phone #:078/215-929
  • Telephone #:02/270-0028
  • Geo Location:Show
  follow this companycontact sellerall products
  Rating:
  5.0 of 5.0 (1 ratings total)
  022700028

  shopping assistance