00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

Азалеа на стебло

Азалеа на стебло

Address for delivery

First & Last Name (for delivery)
Telephone number for contact
Street
City
Notes for delivery
Price with VAT:

1050 MKD
Quantity: -+

Delivery:
Payment:


* Free Delivery

Delivery within 1-2 work days. Free delivery for Macedonia.

MarketKonekt guarantees a 100% protection for the buyers. If the product does not correspond to the presentation we offer a refund. Read more.


 • product description
 • user ratings
 • company profile
product description
 • Product Description:Висина на растението прикажано на фотографијата: 30-40 см
  Достапно во една големина
  Можност за избор помеѓу керамичка саксија или украсна хартија
  Вклучена е бесплатна картичка за порака
  Можност за избор на дополнителни производи
  Бесплатна испорака во Скопје

  Се прашувате кое цвеќе ќе предизвика насмевка која ќе трае цела зима и пролет? Прекрасната цветна Азалеа на стебло е вистинскиот подарок кои ќе ви помогне во остварување на вашата цел - љубов и среќа на лицата на вашите најблиски. Пригоден Осмомартовски подарок за вашата мајка, сопруга или пак внимание за деловните партнери, роденденски подарок или подарок без причина.
  Вклучена е и бесплатна картичка за порака.

  УПАТСТВО ЗА НЕГА
  Светлина: Ова растение сака многу светлина, но не директна сончева светлина, особено во текот на летниот период.

  Наводнување: Одржувајте ја земјата постојано влажна. Можете да поставите камчиња во подлошката на саксијата и во неа постојано да залевате вода која ќе му овозможи повеќе влага на растението.

  Прихрана: Додавајте течно ѓубриво на секои 2 недели.

 • Availability:In Stock
 • оцени од корисници
  company profile

  City Flowers

  • Company introduction:City Flowers е компанија која на своите купувачи им нуди можност за онлајн нарачка на различни видови на свежо цвеќе, букети и саксиско цвеќе и нивна испорака директно до вашата врата. Нашата цел е да донесеме насмевка на вашето лице и свежо цвеќе до вашата врата. Веруваме дека треба да биде екстра лесно за секого да нарача, подари и да ужива во прекрасно свежо цвеќе во својот дом, на работа или каде и да посака.
  • Contact Person Name:Ивана Николов
  • Address:Орце Николов бр. 110
  • Post Code:1000 Скопје
  • City:Skopje , Macedonia
  • Cell Phone #:00 389 70 27 27 28
  • Telephone #:00 389 70 27 27 28
  • Geo Location:Show
  Retail Price - VAT Included:1.400 MKD

  САНСЕВИЕРИЈА - STARFISH

  Retail Price - VAT Included:1.330 MKD

  ФИКУС БОНСАИ

  Retail Price - VAT Included:690 MKD

  БОЖИЌНА ЅВЕЗДА

  Retail Price - VAT Included:890 MKD

  АМАРИЛИС ВО ВОСОК
  070/287-777

  shopping assistance