00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

Unica Classe-Adult All Breed High Energy 12 Kg-

Unica Classe-Adult All Breed High Energy 12 Kg-

Цената е со вклучен ДДВ
1.600 MKD

 • product description
 • company profile
product description
 • Product Description:Мк-Unica Classe-Adult All Breed High Energy 12 Kg- Комплетна храна за возрасни кучиња со средeн и голем раст со телесна тежина помеѓу 2 и 60 кг, почнувајќи од 12 месеци до 5-7 години.Животињски протеини говедско као прв состојак.Храната содржи глукозамин и лизин за зглобовите и тетивите и витамин Б5,Б9,Б12 и железо за метаболизам на аеробна енергија.Состојци:сушени животињски протеини(од кои говедско 9% еквивалет на 22% рехидрирано говедско месо),пшенично крмно брашно, животински маснотии, пченка,бел сирак(5%), брашно од пченка,пшенкарен глутен,хидролизирани животињски протеини,брашно од рогач,рибно масло,производи од квасец,глукозамин(0,02%).Аналитички Состав-Сирови протеини 30%, Сирова Влакна 2,5%, Сирови масти 20%,Сиров пепел 8,2%,.Адитиви во Кг- Вит. А U.I. 14.000,Вит. Д3 U.I. 785,Вит. Е 85 U.I ,Вит.Б12-0,11мг,Калциум Д пантотенат 14мг,фолна киселина 1,58, Л-лизин монохидрохлорид 700мг,Бакар (II) сулфат пентахидрат 43,33 мг (бакар 11,03 мг), цинк оксид 78,12 mg (цинк 63,00 мг), железо (II) карбонат 181,13 mg (железо 87,50 мг), манган (II) оксид 28,44 мг (манган 22,05 мг), калциум јод безводен 1,94 мг (Јод 1,26 мг), Натриум селенит 0,28 mg(Селен 0,13мг).Антиоксиданс.Да се чува на суво и ладно место.Произодител и земја на потекло Геда Мангими срл Италија.Увозник –Праксис Зуфер Дооел Желино-Тетово Моб-072 273 896.
 • Availability:In Stock
 • Place of Origin:Italy
 • company profile

  Parkis Zufer

  • Company introduction:Ветеринарна компанија Праксис е увозник на храни за миленичиња, разни акцесории, генетски материјал (биково семе), премикси, ветеринарни инструменти.. Услуги: • Клинички прегледи и терапија • Вакцинација • Дехелминтизација • Оперативни захвати - обработка на рани • Кастрација • Стерилизација • Храни за кучиња, мачки, птици • Витамини, минерали • Акцесори • Совети и консулатации за вашите животни Компанијата е основана во 2000 година. Во својот состав има Ветеринарна Амбуланта Праксис во Желино, а од 2009 год. и Ветеринарна Амбуланта Праксис-Тетово и Пет шоп во улица Б.Тоска 63 во Тетово.
  • Contact Person Name:Zufer Xhelili
  • Address:Благоја Тоска 63
  • Post Code:1200
  • City:Tetovo , Macedonia
  • Cell Phone #:072273896
  • Telephone #:071 307072
  • Geo Location:Show  071307072

  shopping assistance