00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

ИМУНИКС – 30 капсули

ИМУНИКС – 30 капсули

Цената е со вклучен ДДВ
287 MKD

 • product description
 • company profile
product description
 • Product Description:Употребата на ИМУНИКC помага во зајакнување на имунитетот и подобрување на способноста на телото да се бори против инфекциите. Исто така овие капсули помагаат при: зголемена телесна активност, при состојби на неадекватна, нередовна и еднолична исхрана (диети, гладување итн), за подобрување на растот и апетитот. Можат да се користат и при дефицит настанат заради различни болести или патолошки состојби кога се зголемени потребите за витамини и минерали, односно при состојби на зголемено губење на минерали (повраќање, проливи, силно потење). Најважната карактеристика на пивскиот квасец е неговата висока содржина на витамините од Б групата (Б1, Б2, Б6, биотин, ниацин), кои помагаат во регенерација на нервниот систем.

  Состав: Една мека желатинска капсула содржи 100mg прашок од спирулина и 10mg пивски квасец збогатен со селен.

  Други состојки: масло од соја, желатина, глицерол, жолт пчелин восок, емулгатор: соја лецитин, боја: екстракт од рогач, прочистена вода.

  Начин на употреба: Се препорачува кај деца на возраст од 7 до 14 години по една кпсула дневно, а кај возрасни од една до три капсули дневно.
  Темно кафената мека желатинска капсула проголтајте ја цела, со малку течност.
 • Availability:In Stock
 • company profile

  PZU Apteka VIola

  • Company introduction:"Viola" Pharmacies are modern company whose primary focus of work is the health protection of citizens through constant monitoring and implementation of innovations for the prevention and treatment of the human organism. Since its foundation in 1992., The company has seen continuous development. Vision to offer complete service to the citizens, we realized with the functioning of both companies, "Viola" Pharmacies and wholesaler Viola Trade. In Viola will always encounter professionalism and quality service from our team of pharmacists and doctors.
  • Contact Person Name:Bojan
  • Address:Востаничка 59
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Telephone #:(02) 2736 462
  • Geo Location:Show
  follow this companycontact sellerall products
  Rating:
  5.0 of 5.0 (2 ratings total)

  Retail Price - VAT Included:300 MKD

  СЕНТИС - 30 капсули
  022736462

  shopping assistance