00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

Doppelherz MAGNESIUM 400

Doppelherz MAGNESIUM 400

Цената е со вклучен ДДВ
300 MKD

 • product description
 • company profile
product description
 • Product Description:ЗА ЗДРАВИ МУСКУЛИ, КОСКИ, НЕРВИ И СРЦЕ

  Магнезиумот е витален минерал што телото не може сам да го направи. Покрај тоа, складирањето е можно само во ограничена мера. Високото ниво на преработка на храна денес може да значи дека количината на магнезиум што се апсорбира преку исхраната не е секогаш оптимална. Исто така, витаминот Б1 придонесува за нормална срцева функција и како и витамините Б6 и Б12, игра улога во нормалното функционирање на нервниот систем.

  За нормално функционирање на мускулите, срцето, нервите и коските. 400 mg магнезиум комбиниран со витамините B1, B6 и B12. Содржи фолна киселина која е потребна за создавање на крвните клетки.

  Состојки:
  Магнезиум 400 mg
  Фолна киселина 600 μg
  Витамин Б1 4,2 mg
  Витамин Б6 5 mg
  Витамин Б12 5 μg

  Дозирање: 1 таблета дневно
 • Availability:In Stock
 • company profile

  Helios Medical

  • Company introduction:Хелиос Медикал е една од најбрзорастечките компании од фармацевско-нутриционистичкиот сектор во Р.Македонија. Во моментот е застапник на Gelita, Германија, LCA-pahramaceutical, Франција и Doppelherz, Германија, три исклучително врвни компании во својот сектор. Работи во областа на ортопедијата, реуматологијата,спортската медицина,гинекологијата, урологијата, машката потенција,плодност и либидо и медицинската козметологија и дерматологија.
  • Contact Person Name:Методија
  • Address:Јордан Мијалков 23-А
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Cell Phone #:075 342 122
  • Telephone #:075342122
  • Geo Location:Show
  Retail Price - VAT Included:850 MKD

  Doppelherz Kinder Multivitamin Sy ...

  Retail Price - VAT Included:960 MKD

  Doppelherz HYALURON
  075342122

  shopping assistance