00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

Home cinema - Maxell MXSP-SB3000 Digital Soundbar TV Speaker


 • product description
 • company profile
product description
 • Product Description:Домашно кино со Digital Soundbar TV Speaker Maxell MXSP-SB3000, 2.1-канален soundbar, со вграден sub woofer, уникатен дизајн и програмабилен далечински управувач. Систем дизајниран за висок квалитет на аудио систем за домашно кино. Опремен и со Bluetooth за слушање на музика директно од Вашиот мобилен уред, и USB порта на која можат да се полнат вашиот паметен телефон или таблет.
  MXSP-SB3000 е дизајниран да стои дискретно под телевизори со голем екран со тежина до 80kg. +++ Има 100w вуфер, со еден пар 30W предни звучници за целосен 160W 2,1-канален звук. +++ Засилувачот од D класа користи СРС Wow HD за да овозможи висока дефиниција на чистиот звук, TruBass за извајана бас репродукција, како и низа на звучни режими за кино, музика, говор и спорт. Bluetooth нуди безжичнa опција за слушање на музика. Синхронизирањето со било кој Bluetooth уред е едноставна, а може да се постави од далечинскиот управувач. Постои USB порта на предниот дел на Soundbar-от за полнење на вашиот аудио плеер. MXSP-SB3000 има VFD LED матричен дисплеј кој дава светли и јасни информации кои можат да се прочитаат од далеку, но може да биде затемнет, така што нема да го одвлекува вниманието од ТВ. Soundbar доаѓа со далечински управувач кој може да се програмира да управувате со телевизорот и Soundbar-от истовремено; работа без далечински управувач е можен од осетлив на допир панел во предниот дел на системот. Soundbar има пет жичени дигитални влезови, 3x HDMI, 1 оптички и еден коаксијален. Постои само еден HDMI излез за приклучување со ТВ уредот. Дрвената рамка не е само солидна основа за вашиот телевизор; Таа, исто така акустично ја подобрува бас репродукцијата. Мерки: 930 x 390 x 82mm, погоден за телевизори до 80kg. Тежина 8.6kg.
 • Availability:In Stock
 • Seller:Amski
 • Warranty:1 year
 • company profile

  Amski

  • Company introduction:Аудио видео опрема
  • Contact Person Name:Никола Димитровски
  • Address:бул.Партизански Одреди 3-2/3
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Cell Phone #:+389 75 267367
  • Telephone #:+38923298844
  • Fax #:+38923298844
  • Geo Location:Show
  follow this companycontact sellerall products
  Rating:
  5.0 of 5.0 (4 ratings total)

  Retail Price - VAT Included:2.550 MKD

  Maxell MXSP-BT03 BLUETOOTH SPEAKER
  023298844

  shopping assistance