00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

Jojoba oil VIVASAN

23%save

Jojoba oil VIVASAN

Цената е со вклучен ДДВ
1.869 MKD 1.439 MKD

 • product description
 • company profile
product description
 • Product Description:“Течен восок“, богат со аминокиселини, протеини и големи количини витамин Е, има изразити антиинфламаторни, антиоксидантни и регенерирачки својства. Иако има густа конзистенција, брзо и длабоко навлегува во кожата и косата, не остава мрсен сјај, го отстранува воспалението, ја хидратира и потхранува кожата, посебно овенатата и нееластична. Збогатените со масло од јојоба лосиони, кремови, шампони и балсами ќе ја обноват повредената структура на кожата, ќе го отстранат лушпењето, ќе ја спречат појавата на ситни брчки, стрии и целулит. Одлично се комбинира со масло од авокадо (1:1), како и со други етерични масла (напр., од портокал, лаванда, нане, маточина).
  Арт. E 109, обем 50 мл
 • Availability:Contact
 • Seller:Vivasan
 • company profile

  Vivasan

  • Contact Person Name:Велибор
  • Address:18-ти Септември 55-а
  • City:Gostivar , Macedonia
  • Telephone #:070378876
  • Geo Location:Show  070378876

  shopping assistance