00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

Пилешка крем супа. Подготовка во прав богата со протеини. 7 оброци

Пилешка крем супа. Подготовка во прав богата со протеини. 7 оброци

Address for delivery

First & Last Name (for delivery)
Telephone number for contact
Street
City
Notes for delivery
Price with VAT:

1120 MKD
Quantity: -+

Delivery:
Payment:


* Free Delivery

Delivery within 1-2 work days. The price of delivery varies depending on the chosen method of delivery. Click on make an order to get the total price.

MarketKonekt guarantees a 100% protection for the buyers. If the product does not correspond to the presentation we offer a refund. Read more.


 • product description
 • user ratings
 • company profile
product description
 • Product Description:Назив: Пилешка крем супа. Подготовка во прав богата со протеини. Погодно за вегетаријанци.

  Состав: млечни протеини (млеко, соја); растителни протеини (изолат од соен протеин, изолат од протеин од грашок); ароми (млеко, јајца, соја, глутен); хидролизиран растителен протеин (глутен); малтодекстрин; кромид во прав; згуснувачи: целулоза, ксантанова гума, гуарова гума, натриум алгинат; регулатори на киселост: калиум цитрат; сол; целер во прав; зачини; метионин; антистврднувачки средства: силициум диоксид; магданос; бои: куркума; емулгатор: соја лецитин. Алергени: содржи млеко, јајца, соја, глутени целер. Произведено на опрема која процесира сенф и сулфити.

  Средни нутритивни вредности на 27гр:
  енергија 91kcal/384kJ
  *масти 0,6гр;
  *заситени масни киселини 0,3гр;
  *јагледнихидрати 3,0гр;
  *шеќери 0,8гр;
  *скроб 2,2гр;
  *диететски влакна 0,6гр;
  *протеини 18,0гр;
  *сол 2,16гр;
  *калциум 210мг;

  Внимание: Бидете сигурни дека внесувате доволно течности секој ден. Да не се користи како единствен извор на исхрана. Индивидуалните нутритивни потреби може да се поголеми или помали, врз однова на пол, години, физичка активност и други фактори.
 • Availability:In Stock
 • Place of Origin:France
 • Minimum Order Quantity:1
 • оцени од корисници
  company profile

  Pro-fit vis

  • Company introduction:ПРО ФИТ Вис нуди високо протеинска храна за спортисти и оние кои сакаат да ослабат.
  • Contact Person Name:Ивона
  • Address:бул. Партизански Одреди бр. 34А
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Telephone #:072220092
  • Year registered:2016
  • Geo Location:Show
  follow this companycontact sellerall products
  Rating:
  4.7 of 5.0 (3 ratings total)

  Retail Price - VAT Included:1.120 MKD

  Pizza preparation with sauce - 7pcs

  Retail Price - VAT Included:1.120 MKD

  Hot Chocolate - 9pcs
  070/287-777

  shopping assistance