00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

Cheese bacon flavoured pancake- 7pcs

70%save

Cheese bacon flavoured pancake- 7pcs

Address for delivery

First & Last Name (for delivery)
Telephone number for contact
Street
City
Notes for delivery
Price with VAT:

980.0 MKD 294 MKD
Quantity: -+

Delivery:
Payment:


* Free Delivery

Delivery within 1-2 work days. Free delivery for Macedonia.

MarketKonekt guarantees a 100% protection for the buyers. If the product does not correspond to the presentation we offer a refund. Read more.


 • product description
 • user ratings
 • company profile
product description
 • Product Description:Подготовка на пица со сос.
  Погодно за вегетаријанци
  Состав: протеински микс (млечни протеини, растителни протеини (соја, глутен), белка од јајце во прав); домат во прав (11,5%); ароми; згуснувач: ксантанова гума, гуарова гума, натриум алгинат; малтодектрин; полидектроза; олигофруктоза (екстракт од цикорија); билки; сол; кромид во прав; текстура од сојно брашно; екстракт од квасец; лук во прав; средства за корегирање на киселост: тринатриум фосфат; подигнувачки средства: натриум бикарбонат; антистврднувачки средства: магнезиум карбонат.
  Алергенси: соја, јајца, глутен и млеко. Произведено на опрема која процесира сенф, сулфити и целер.
  Енергетски вредности на 31,2гр: 436kJ, 103kcal, масти 0,7гр (од кои заситени масти 0,3гр); јаглени хидрати 4,9гр (од кои шеќери 2гр; од кои скроб 2,9гр); влакна 2,65гр; протеини 18гр; сол 1,33гр, калциум 37мг. Солта содржи исклучиво поради присуството на природен натриум. Висок процент на протеин (енергетски внес од протеини>20%). Ниски Маснотии (<5g/100g). Богат со растителни влакна (> 6g/100g)(пропис CE n° 1924/2006 од 20 декември 2006, JOUE 18/01/2007 n ° L404/9).
  Внимание: Пијте повеќе течности секој ден. Да не се користи како единствен извор на исхрана.
  Начин на подготовка на: 1. Пица тесто: Загрејте ја рерната на 205°C. Истурете го прашокот во сад. Додадете 40мл ладна вода и мешајте додека смесата се изедначи. Раширете го тестото за пица (во кружна форма) со шпатула на тепсија претходно покриена хартија за печење и гответе на 205°C 10 до 15 минути. Извадете го од рерна и оставете го 2-3минути.
  2. Начин на подготовка на сос: Истурете го прашокот во мал сад и додадете 40-50мл топла вода и мешајте додека смесата се изедначи. 3. Нанесете го сосот на тестото и консумирајте во наредните 10минути.
 • Availability:On Order
 • Place of Origin:France
 • Minimum Order Quantity:1
 • оцени од корисници
  company profile

  Pro-fit vis

  • Company introduction:ПРО ФИТ Вис нуди високо протеинска храна за спортисти и оние кои сакаат да ослабат.
  • Contact Person Name:Ивона
  • Address:бул. Партизански Одреди бр. 34А
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Telephone #:072220092
  • Year registered:2016
  • Geo Location:Show
  follow this companycontact sellerall products
  Rating:
  4.7 of 5.0 (3 ratings total)

  50%save
  Retail Price - VAT Included:980 MKD 490 MKD

  Original Pancake - 7pcs

  Retail Price - VAT Included:980 MKD

  Smoked ham and cheese flavoured san ...

  40%save
  Retail Price - VAT Included:980 MKD 588 MKD

  Pizza preparation with sauce - 7pcs

  51%save
  Retail Price - VAT Included:145 MKD 71 MKD

  Cheese & Onion flavoured popped chi ...

  Retail Price - VAT Included:1.085 MKD

  High - protein pasta. 7pcs
  070/287-777

  shopping assistance