00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

Абсо мове 33% протеински бар двојно чоколадо 35г.

Абсо мове 33% протеински бар двојно чоколадо 35г.

Address for delivery

First & Last Name (for delivery)
Telephone number for contact
Street
City
Notes for delivery
Price with VAT:

85 MKD
Quantity: -+

Delivery:
Payment:


* Delivery price is 99 MKD

Delivery within 1-2 work days. The price of delivery varies depending on the chosen method of delivery. Click on make an order to get the total price.

MarketKonekt guarantees a 100% protection for the buyers. If the product does not correspond to the presentation we offer a refund. Read more.


 • product description
 • user ratings
 • company profile
product description
 • Product Description:Високо-протеински бар со какао облога, шеќери и витамин Ц. Без глутен. Без ГМО.
  Состав: веганска протеинска мешавина (изолат од протеин од грашок, концентрат од протеин од ориз), мешавина од шеќер и сируп (сируп фруктоза-гликоза, суров кафеав шеќер од трска), темна облога RSPO сертифицирано (шеќерна трска, растителни масти (палмово јадро, палмово, шеа), какао во прав со намалени масти (15%), емулгатор (лецитин), природна арома), соен лецитин, масло од семе од репка, какао во прав, ароми, антиоксидант: екстракт од рузмарин, Витамин Ц (аскорбинска киселина). Овој производ е направен од нехидрогенизирани растителни масти.
  Алергени: може да содржи траги од јатки, кикирики, сусам и млеко.
  Средни нутритивни вредности на еден бар (35г): 156kcal/654kJ; масти 7,1г (од кои заситени масни киселини 2,5г); јаглехидрати 10г (од кои шеќери 8г); диететски влакна 0,9г; протеин 11,5г; сол 0,15г; Витамин Ц 40мг.
 • Availability:In Stock
 • Place of Origin:EU
 • Minimum Order Quantity:1
 • оцени од корисници
  company profile

  Pro-fit vis

  • Company introduction:ПРО ФИТ Вис нуди високо протеинска храна за спортисти и оние кои сакаат да ослабат.
  • Contact Person Name:Ивона
  • Address:бул. Партизански Одреди бр. 34А
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Telephone #:072220092
  • Year registered:2016
  • Geo Location:Show
  follow this companycontact sellerall products
  Rating:
  4.7 of 5.0 (3 ratings total)
  070/287-777

  shopping assistance