00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

PASSION FRUIT Комплет за нега на тело


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Комплетот вклучува:
  1. Парфем без алкохол Ролон 10мл
  Лесен и освежувачки мирис на страстно овошје. Пријатно ја парфимира кожата, и прави побудување на сетилата.

  2. Шеќерен Пилинг за тело
  Шеќерен пилинг за тело "Passion fruit" од "Refan" со природни шеќерни кристали од природни растителни масла, ги отстранува мртвите клетки откривајќи совршено мека и чиста кожа.
  Шекерен пилинг за тело "Passion fruit" содржи растителни масла од:
  Масло од семки од грозје (Vitis vinifera). Богато е со незаситени масни киселини и витамините Е и D. Тоа е многу фино, соодветно за секаков тип на кожа и широко се користи како масло за масажа. Се апсорбира лесно во кожата, ја прави мазна и без непријатно мрсно чувство за неа.
  Масло од ореви од кајсија (Prunus armeniaca). Нежно, ситно масло со бледо жолтеникава боја. Богато е со незаситени масни киселини - линолова, линоленска и олеинска, како и витамини - Е, A, D и F. Маслото од семки од кајсија е соодветно за секој тип на кожа, но е со особено добар ефект кај стара, чувствителна, сува и воспалена кожа.
  Бадемово масло. Липидниот состав на бадемовото масло, на пример, е најблизок до човечкиот. Тоа се апсорбира брзо, смирува, омекнува и ја измазнува кожата. Не иритира и не предизвикува алергиски реакции.
  Употреба: се нанесува на влажна кожа на телото или лицето и се нанесуваат со масажни движења до топење на кристалите. Се мие обилно cо вода.
  БЕЗ КОНЗЕРВАНСИ

  3. Гел за туширање Маракуја
  Со масло од маслинка и провитамин Б5. Создава неверојатно чувство на свежина и чистота. Маслото од маслинка и провитамин B5 ја регенерираат кожата и ја хидратираат. Ги обзема сетилата со мирис на страстно овошје и го претвора туширањето во уникатно искуство.
  Употреба: нанесете гел за туширање врз мокро тело со лесни масажни движења, потоа исплакнете со вода.
  БЕЗ ПАРАБЕН

  4. Сол за бања
  Единствен производ кој се состои од минерали и микроелементи со највозбудливиот мирис на страстно овошје.
  Начин на употреба: солите се раствораат во када со топла вода. Едно пакување е наменето за 4-5 бањи.
  5. Хидратантен течен сапун 330мл
  Ефикасно ја чисти кожата на рацетете без да ги суши и трајно ги парфимира со свеж мирис на страстно овошје.
  Употреба: нанесете мала количина на дланките на рацете и масирајте до добивање на обилна пена, а потоа исплакнете темелно со вода.

  6. Путер за тело
  Со масла од какао, шеа и јогурт
  Богато со природни растителни масла за секојдневно потхранување на кожата со вкусна арома на страстно овошје, го подобрува расположението и ја враќа хармонијата на духот и телото. Се топи врз кожата, ја измазнува и негува во длабочина. Kонцентратот од јогурт го обновува водениот и маслен баланс на кожата и ја хидрира долготрајно.
  Употреба: се нанесува врз целото тело после бањање со размачкувачки движења
  БЕЗ ПАРАБЕНИ

  7. Пилинг сапун
 • Категорија:Нега на кожа
 • Достапност:Има залиха
 • профил на компанијата

  Рефан - Реми Пан

  • Опис на компанијата:Ексклузивен застапник за РЕФАН за подрачјето на Р.Македонија Парфеми и козметика од природно потекло. Создадена со најнова технологија по ISO стандарди. Користени се есенцијални масла за да се создадат најоптимални производи. Компанијата РЕФАН има богата понуда на различни производи богати со природен формули со цел да ги задоволи потребите на своите клиенти. Фирмата гарантира: -Висок степен на иновација во технолошка опрема, суровини и материјали за производство. -Примена на најновите технологии развиени од страна на парфеми и козметика лаборатории светска слава. -Формули развиен во согласност со барањата на европските директиви и законската регулатива за соодветниот тип на производ. -Контрола на квалитетот на производство за време на целиот процес на производство. Фирмени продавници „РЕФАН“: 1.ГТЦ сутерен лок.332 тел. ++389 2 3133142 2.ДТЦ БУЊАКОВЕЦ лок. 13 тел.++389 2 6090027 3.Бул.К.Ј. ПИТУ бр 26,лам.1;лок.8 тел. ++389 2 2460186 4.ВЕРО ЏАМБО (киоск меѓу ескалаторите) тел.+389 77 809 026 5.СИТИ МОЛ киоск на 1-ви спрат тел. +389 78 988 844 WWW.REFAN.COM
  • Име на контакт лице:Александра
  • Адреса:бул. Кузман Јосифовски Питу бр.26 лам.1 лок.8
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:+38922460186
  • Година на регистрација:1997
  • Локација на мапа:Прикажи  022460186

  корисничка поддршка