00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

ЈОГУРТ И БОЗЕЛОВИ БОБИНКИ Комплет за нега на тело


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Комплетот вклучува:
  1. Кремa за тело
  Лесен намазен крем за видливо посјајна кожа. воспоставува комфор на телото, ја хидрира кожата во длабочина и создава чувство на копринена мекост. екстрактот од плодовите од бозел и јогурт ја регенерираат кожата, дејствуваат антиоксидантно и противвоспалително. УПОТРЕБА: нанесете на телото до целодно впивање. без парабени

  2. Гел за туширање
  Неверојатен спој на крем пена и опоен мирис на шумски плодови. Екстрактот од плодовите на боровинка и јогурт ја регенерираат кожата на телото и ја хидратираат. Начин на Употреба Нанесете од гелот за туширање врз мокрото тело со лесни масажни движења, после кое што исплакнете обилно со вода

  3. Кремa за раце
  Лесен, немасен крем, за видлво по-убави раце. Екстрактот од плодовите на боровинка и јогурт ја регенерираат кожата, дејствуваат антиоксидантно и противовоспалително. Начин на Употреба Нанесете врз измиени и подзасушени раце и масирајте до неговото целосно впивање

  4. Шеќерен ексфолијант за тело
  Неверојатна комбинација од одбрани шеќерни кристали и природни масла од бадем, кајсија и грозје, со свеж мирис на шумски плодови. Збогатен е и со екстракт од плодовите на боровинка и јогурт со антиоксидантно и противвоспалително дејство за дополнителна грижа. Како резултат на тоа, кожата е чиста, глатка и свилена на допир. Начин на Употреба Нанесете на мокра кожа на телото со масажни движења до растопување, потоа измиете темелно со многу вода.

  5. Сапун 100gr.
  Сапунот содржи јогурт и екстракт од плодовите на бозел.
  Јогуртот е природна хидратантна и состојка која ја задржува влагата, која дава финост и мекост на сапунот. Екстрактот од плодовите од бозел се користи поради своето противвоспалително дејство. Сапунот е погоден за секој тип на кожа.

  6. Сол за бања
  Ја подобрува циркулацијата и го подобрува тонусот на кожата.
  Содржината на минерали и микроелементи ја помагаат регенерацијата.
  Кожата станува мека и мазна на допир.
  Начин на Употреба: Солите се раствораат во када со топла вода. Една опаковка е доволна за 4-5 бањи.

  7.Спреј за тело 125ml
  Пријатно ја парфимира кожата
 • Категорија:Нега на кожа
 • Достапност:Има залиха
 • профил на компанијата

  Рефан - Реми Пан

  • Опис на компанијата:Ексклузивен застапник за РЕФАН за подрачјето на Р.Македонија Парфеми и козметика од природно потекло. Создадена со најнова технологија по ISO стандарди. Користени се есенцијални масла за да се создадат најоптимални производи. Компанијата РЕФАН има богата понуда на различни производи богати со природен формули со цел да ги задоволи потребите на своите клиенти. Фирмата гарантира: -Висок степен на иновација во технолошка опрема, суровини и материјали за производство. -Примена на најновите технологии развиени од страна на парфеми и козметика лаборатории светска слава. -Формули развиен во согласност со барањата на европските директиви и законската регулатива за соодветниот тип на производ. -Контрола на квалитетот на производство за време на целиот процес на производство. Фирмени продавници „РЕФАН“: 1.ГТЦ сутерен лок.332 тел. ++389 2 3133142 2.ДТЦ БУЊАКОВЕЦ лок. 13 тел.++389 2 6090027 3.Бул.К.Ј. ПИТУ бр 26,лам.1;лок.8 тел. ++389 2 2460186 4.ВЕРО ЏАМБО (киоск меѓу ескалаторите) тел.+389 77 809 026 5.СИТИ МОЛ киоск на 1-ви спрат тел. +389 78 988 844 WWW.REFAN.COM
  • Име на контакт лице:Александра
  • Адреса:бул. Кузман Јосифовски Питу бр.26 лам.1 лок.8
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:+38922460186
  • Година на регистрација:1997
  • Локација на мапа:Прикажи  022460186

  корисничка поддршка