00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

ШЕА/КАРИТЕ ПУТЕР Комплет за нега на лице и тело


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Комплетот вклучува:
  1.Лосион за Раце 75мл
  Потхранувачки лосион за раце со извонреден мирис. Содржи органски путер од шеа, богат со незаменливите за кожата витамин А, Е и масни киселини. Лесната и свиленкаста текстура се топи, без да остава мрсни траги. Особено погоден за сува и груба кожа.Начинот на употреба: Нанесете врз миени и суви раце и масирате до целосно негово впивање.

  2.Крем за лице 30мл
  Потхранувачки крем за лице со извонреден мирис. Содржи органски путер од шеа, богат со незаменливите за кожата витамин А, Е и масни киселини. Лесната и свиленкаста текстура се топи, без да остава мрсни траги. Особено погоден за сува и чувствителна кожа. Начин на употреба: Се нанесува на чиста и сува кожа на лицето

  3.Крем за Тело 200мл
  со Органски шеа путерПотхранувачки крем за тело со извонреден мирис. Содржи органски путер од шеа, богат со незаменливите за кожата витамин А, Е и масни киселини. Лесната и свиленкаста текстура се топи, без да остава мрсни траги. Особено погоден за сува, чувствителна или груба кожа.
  Употреба: се нанесува врз целото тело после бања со масажни движења.

  4.Шампон гел за туширање 200мл
  Шампон за коса и тело со мека и кремаста пена, погоден за сува кожа и коса. Збогатен со масло од шеа што омекнува и хидрира.
  Начин на Употреба: Нанесете врз мокра коса и тело со лесни масажни движења, потоа исплакнете со вода.
  БЕЗ ПАРАБЕНИ

  5.Крем за стапала 75мл
  Потхрануваки крем за нозе со органски путер од шеа, богат со незаменливите за кожата витамин А, Е и масни киселини. Лесната и свиленкаста текстура се топи, без да остава мрсни траги. Особено погоден за сува и груба кожа.Начин на употреба: Нанесете крема врз чистата кожа со лесни масажни движења до потполно впивање.

  6.Пилинг Сапун со сунгер 75гр
  Содржи шеа путер, кој е природен навлажнувач на кожата и има омекнувачки, подмачкувачки и навлажнувачки својства. Маслото дејствува обновувачки на епидермисот и одржувањето на еластичноста на кожата. Во сапунот, шеа путерот дава мекост и изобилство на сапунската пена.
 • Категорија:Нега на кожа
 • Достапност:Има залиха
 • профил на компанијата

  Рефан - Реми Пан

  • Опис на компанијата:Ексклузивен застапник за РЕФАН за подрачјето на Р.Македонија Парфеми и козметика од природно потекло. Создадена со најнова технологија по ISO стандарди. Користени се есенцијални масла за да се создадат најоптимални производи. Компанијата РЕФАН има богата понуда на различни производи богати со природен формули со цел да ги задоволи потребите на своите клиенти. Фирмата гарантира: -Висок степен на иновација во технолошка опрема, суровини и материјали за производство. -Примена на најновите технологии развиени од страна на парфеми и козметика лаборатории светска слава. -Формули развиен во согласност со барањата на европските директиви и законската регулатива за соодветниот тип на производ. -Контрола на квалитетот на производство за време на целиот процес на производство. Фирмени продавници „РЕФАН“: 1.ГТЦ сутерен лок.332 тел. ++389 2 3133142 2.ДТЦ БУЊАКОВЕЦ лок. 13 тел.++389 2 6090027 3.Бул.К.Ј. ПИТУ бр 26,лам.1;лок.8 тел. ++389 2 2460186 4.ВЕРО ЏАМБО (киоск меѓу ескалаторите) тел.+389 77 809 026 5.СИТИ МОЛ киоск на 1-ви спрат тел. +389 78 988 844 WWW.REFAN.COM
  • Име на контакт лице:Александра
  • Адреса:бул. Кузман Јосифовски Питу бр.26 лам.1 лок.8
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:+38922460186
  • Година на регистрација:1997
  • Локација на мапа:Прикажи  022460186

  корисничка поддршка