00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Lactoflor капсули Пробиотик + фибри

Lactoflor капсули Пробиотик + фибри

Адреса за испорака

Име и презиме (за достава)
Телефонски број за контакт
Улица
Град
Забелешки за достава
Цена со ДДВ:

541 ден.
Количина: -+

Достава:
Плаќање:


* Бесплатна достава низ цела Македонија за нарачки над 1000 ден. од производите на Кенди.

Производот го добивате за 1 до 2 работни дена.

MarketKonekt гарантира 100% заштита на купувачите. Доколку производот не соодвествува на описот нудиме враќање на парите. Прочитајте повеќе.


 • опис на производот
 • мислења од корисници
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Патентирана комбинација која содржи само природни состојки и вклучува 4 уникатни штама- Lactobacillus bulgaricus, Lactobacillus acidophilus, Streptococcus thermophilus и Bifidobacterium spp. •
  Целосно здравје, енергија и отпорност кон инфекции
  Фибрите помагаат за да го прочистите организмот и помага во хранопроводните процеси и активноста на "добрите бактерии". •
  За време на произвотството секоја капсула содржи најмалку 2 милијарди животноспособни млечнокиселински пробиотички бактерии. •
  90 капсули во кутија •
  Пробиотиците се специјално култивирани "добри бактерии" кои го одржуваат здравјето и животната способност на човечкиот организам. •

  Го подобрува и зајакнува имунолошкиот систем. •
  Ги потиснуваат процесите на трулење во цревата и помагаат за воспоставување на цревната микроба. •
  Ја помагаат перисталтиката и функционирањето на цревата. •
  Благопријатно влијаат при стомачни проблеми. •
  Влијаат за намалување на ризикот од остеопороза и реуматски артрит и намалување на нивото на холестерол. •
  Влијаат благопријатно при кожни проблеми и алергии. •
  Го подобруваат хранливиот биланс со што ги осигуруваат неопходните аминокиселини и природни витамини. •
  Помага за намалување на телесната тежина.
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Кенди
 • Земја на потекло:Бугарија
 • оцени од корисници
  профил на компанијата

  Кенди

  • Опис на компанијата:Фирмата Кенди дооел е застапник на производите на : *Кенди Бугарија кои се изработуваат по лиценца на Кенди Швајцарија,( додатоци во исхрана, инстант напитоци) *Lactina Ltd-Бугарија една од водечките компании во Европа во својата област - репроматеријали и микробиолошки стартер култури за млекарската индустрија. *Simoneks Sbrija- 99,31% биоразградливи дезифициенси врз база на активен кислород *космички МЕДТАРТУФ - Мед со идентичен состав како составот на печурката тартуф. * Природни минерални органски ѓубрива
  • Име на контакт лице:Кире Андевски
  • Адреса:ul.Boro Todorovik 1 br.2
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:00 389 70338054
  • Телефон #:00 389 2 3118 140
  • Факс #:00 389 2 3118 140
  • Година на регистрација:1997
  • Број на вработени:15
  • Локација на мапа:Прикажи  070/287-777

  MarketKonekt корисничка поддршка