00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Refan Gold комплет за жени


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Комплетот вклучува:
  1. Тоалетна вода 100 мл
  Достапна во 2 мирисни ноти:
  - 187: траен мирис со цветни ноти на фрезија, орхидеја, момина солза, ванила и сандал
  - 192: богата палета на мирисни ноти од портокал, малина, арапски јасмин, гарденија, мед, пачули, ванила и амбра

  2. Гел за туширање 150 мл
  Темелно ја чисти и хидратира кожата, оставајќи долготраен мирис.
  Нанесете врз мокро тело и масирајте до добивање на густа пена, потоа исплакнете темелно со вода.

  3. Лосион за тело 150 мл
  Парфимиран лосион кој ја затегнува кожата и остава долготраен мирис на Вашата кожа. Комбинацијата од морски колаген и јогурт ја негува Вашата кожа,ги хидратира сувите зони и ја подобрува еластичноста на кожата и го враќа нејзиниот младешки изглед.

  REFAN GOLD COLLECTION вклучува парфеми води и козметика за тело во иста насока на мирисот: за дамите туш- гел и лосион за тело, а за господата - шампон туш- гел. Така имате задоволство да се туширате со сакаnиот мирис, да се погрижите за кожата по туширање и како финален акорд да додадете парфем - за еден сеопфатен ритуал со вашиот омилен мирис.
  Производите од REFAN GOLD COLLECTION делуваат со неодоливите, трајни и интензивни мириси. Исто така амбалажата е изработена од луксузен златен картон што и дава исклучително стилски и софистициран лик и ја претвора во соодветен подарок.

  Шифра: 07605, 07606
 • Достапност:Има залиха
 • профил на компанијата

  Рефан - Реми Пан

  • Опис на компанијата:Ексклузивен застапник за РЕФАН за подрачјето на Р.Македонија Парфеми и козметика од природно потекло. Создадена со најнова технологија по ISO стандарди. Користени се есенцијални масла за да се создадат најоптимални производи. Компанијата РЕФАН има богата понуда на различни производи богати со природен формули со цел да ги задоволи потребите на своите клиенти. Фирмата гарантира: -Висок степен на иновација во технолошка опрема, суровини и материјали за производство. -Примена на најновите технологии развиени од страна на парфеми и козметика лаборатории светска слава. -Формули развиен во согласност со барањата на европските директиви и законската регулатива за соодветниот тип на производ. -Контрола на квалитетот на производство за време на целиот процес на производство. Фирмени продавници „РЕФАН“: 1.ГТЦ сутерен лок.332 тел. ++389 2 3133142 2.ДТЦ БУЊАКОВЕЦ лок. 13 тел.++389 2 6090027 3.Бул.К.Ј. ПИТУ бр 26,лам.1;лок.8 тел. ++389 2 2460186 4.ВЕРО ЏАМБО (киоск меѓу ескалаторите) тел.+389 77 809 026 5.СИТИ МОЛ киоск на 1-ви спрат тел. +389 78 988 844 WWW.REFAN.COM
  • Име на контакт лице:Александра
  • Адреса:бул. Кузман Јосифовски Питу бр.26 лам.1 лок.8
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:+38922460186
  • Година на регистрација:1997
  • Локација на мапа:Прикажи  022460186

  корисничка поддршка