00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Refan Gold комплет за мажи

20%заштеда

Refan Gold комплет за мажи

Адреса за испорака

Име и презиме (за достава)
Телефонски број за контакт
Улица
Град
Забелешки за достава
Цена со ДДВ:

1364.0 ден. 1091 ден.
Количина: -+

Достава:
Плаќање:


Одбери мирисни ноти:

* Бесплатна достава

Производот го добивате за 1 до 2 работни дена. Доставата е бесплатна за цела Македонија.

MarketKonekt гарантира 100% заштита на купувачите. Доколку производот не соодвествува на описот нудиме враќање на парите. Прочитајте повеќе.


 • опис на производот
 • мислења од корисници
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Комплетот вклучува:
  1. Тоалетна вода 100 мл
  Достапна во 2 мирисни ноти:
  - 211: цитрус, дрвенести и балсамични ноти, тутун и мошус
  - 219: грејпфрут, роза и цимет, дрвенести ноти, пачули и амбра

  2. Шампон - гел за туширање 150 мл
  Темелно ја чисти и хидратира кожата, оставајќи долготраен мирис.
  Нанесете врз мокро тело и масирајте до добивање на густа пена, потоа исплакнете темелно со вода.

  REFAN GOLD COLLECTION вклучува парфеми води и козметика за тело во иста насока на мирисот: за дамите туш- гел и лосион за тело, а за господата - шампон туш- гел. Така имате задоволство да се туширате со сакаnиот мирис, да се погрижите за кожата по туширање и како финален акорд да додадете парфем - за еден сеопфатен ритуал со вашиот омилен мирис.
  Производите од REFAN GOLD COLLECTION делуваат со неодоливите, трајни и интензивни мириси. Исто така амбалажата е изработена од луксузен златен картон што и дава исклучително стилски и софистициран лик и ја претвора во соодветен подарок.

  Шифра: 07610, 07607
 • Достапност:Има залиха
 • оцени од корисници
  профил на компанијата

  Рефан - Реми Пан

  • Опис на компанијата:Ексклузивен застапник за РЕФАН за подрачјето на Р.Македонија Парфеми и козметика од природно потекло. Создадена со најнова технологија по ISO стандарди. Користени се есенцијални масла за да се создадат најоптимални производи. Компанијата РЕФАН има богата понуда на различни производи богати со природен формули со цел да ги задоволи потребите на своите клиенти. Фирмата гарантира: -Висок степен на иновација во технолошка опрема, суровини и материјали за производство. -Примена на најновите технологии развиени од страна на парфеми и козметика лаборатории светска слава. -Формули развиен во согласност со барањата на европските директиви и законската регулатива за соодветниот тип на производ. -Контрола на квалитетот на производство за време на целиот процес на производство. Фирмени продавници „РЕФАН“: 1.ГТЦ сутерен лок.332 тел. ++389 2 3133142 2.ДТЦ БУЊАКОВЕЦ лок. 13 тел.++389 2 6090027 3.Бул.К.Ј. ПИТУ бр 26,лам.1;лок.8 тел. ++389 2 2460186 4.ВЕРО ЏАМБО (киоск меѓу ескалаторите) тел.+389 77 809 026 5.СИТИ МОЛ киоск на 1-ви спрат тел. +389 78 988 844 WWW.REFAN.COM
  • Име на контакт лице:Александра
  • Адреса:бул. Кузман Јосифовски Питу бр.26 лам.1 лок.8
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:+38922460186
  • Година на регистрација:1997
  • Локација на мапа:Прикажи  070/287-777

  MarketKonekt информации и помош при купување