00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

EFERGY - Мерач за потрошувачка на електрична енергија


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:• Достапни различни валути на прикажување,
  • Капацитет за чување на податоци до 24 месеци,
  • Избор на различни тарифни подесувања со посебен симбол за работа во скапа тарифа,
  • Звучен сигнал за предупредување на прекорачување во подесените максимални вредности на потрошувачка,
  • Компактен и лесен за употреба energy monitor (дисплеј) кој може да се постави било каде во домот, со домет до 70m и избор за напојување преку кабел или со батерии,
  • Преглед на потрошувачката на енергија во реално време ( цена, CO2 и kWh),
  • Преглед на податоците на потрошувачката на енергија на дневна, неделна и месечна база (цена, CO2 и kWh),
  • Приказ на просекот на потрошувачка на енергија на дневна, неделна и месечна база (цена, CO2 и kWh),
  • Минимум 12 месеци работа со употреба на 2400mAh алкални батерии.
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Енергија
 • Земја на потекло:Велика Британија
 • Гаранција:1 година
 • профил на компанијата

  Енергија

  • Опис на компанијата:Енергија доо e овластен дистрибутер и сервисер за Carrier, Toshiba, Haier и Stulz во Македонија. Енергија доо е основана во 2005 како компанија за продажба, проектирање и одржување на системи за греење, ладење и климатизација. Согласно со светските стандарди и трендови преку нивно имплементирање во секојдневната работа, Енергија постојано го зголемува бројот на клиенти. Денес, Енергија е позната компанија во Македонија поради нејзината стручност, квалитет и професионалност во работата. Во Енергија, ние се грижиме за потребите на нашите клиенти, ги слушаме нивните замисли и заеднички работиме во исполнување на истите. Стручниот тим на Енергија е на ваше располагање за испорака на продукти од светски познатите производители на чилери, вентилоконвектори, клима комори, клима уреди, топлински пумпи, компресори, кондензатори, топлински изменувачи и друга опрема.
  • Име на контакт лице:Енергија
  • Адреса:Лондонска бр. 1А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:072213590
  • Телефон #:023061466
  • Факс #:023061468
  • Година на регистрација:2005
  • Број на вработени:12
  • Локација на мапа:Прикажи  023061466

  корисничка поддршка