00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

CARRIER 30АWH Inverter Топлинска Пумпа


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Воздушно ладен чилер од серијата Aquasnap на Carrier со стандарден фабрички монтиран Hydronic module: пумпа, експанзионен сад, flow switch, филтер, сигурносен вентил. • Компресори: 1 херметички спирални (twin rotary) компресор со ниско ниво на вибрација и 1 ладилен циркулационени круг. • Ладилен флуид R410A, не е штетен за озонската обвивка и дава одлични резултати за добивање на висок COP – ладилен фактор. • Вентилатори: 2 со ниско ниво на бучава. • Pro – Dialog процесор за контрола на сите параметри на системот и оптимално сетирање за поголема енергетска ефикасност. • Произведен во фабриката на Carrier во Италија. • Сертификат за квалитет од Eurovent, A енергетска класа.
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Енергија
 • Земја на потекло:Италија
 • Гаранција:2 години
 • профил на компанијата

  Енергија

  • Опис на компанијата:Ве информираме дека Енергија доо e овластен дистрибутер и сервисер за Carrier, Toshiba, Haier и Stulz во Македонија. Енергија доо е основана во 2005 како компанија за продажба, проектирање и мониторинг на системи за греење, ладење и климатизација. Согласно со светските стандарди и трендови преку нивно имплементирање во секојдневната работа, Енергија постојано го зголемува бројот на клиенти. Денес, Енергија е позната компанија во Македонија поради нејзината стручност, квалитет и професионалност во работата. Во Енергија, ние се грижиме за потребите на нашите клиенти, ги слушаме нивните замисли и заеднички работиме во исполнување на истите. Стручниот тим на Енергија е на ваше располагање за испорака на продукти од светски познатите производители на чилери, вентилоконвектори, клима комори, клима уреди, топлински пумпи, компресори (клипни и завојни), кондензатори, топлински изменувачи и друга опрема.
  • Име на контакт лице:Виктор Миновски
  • Адреса:Лондонска бр. 1А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:072213590
  • Телефон #:023061466
  • Факс #:023061468
  • Година на регистрација:2005
  • Број на вработени:8
  • Локација на мапа:Прикажи  070/287-777

  MarketKonekt информации и помош при купување