00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

PASSION FRUIT Комплет за нега на тело


 • product description
 • company profile
product description
 • Product Description:Комплетот вклучува:
  1. Парфем без алкохол Ролон 10мл
  Лесен и освежувачки мирис на страстно овошје. Пријатно ја парфимира кожата, и прави побудување на сетилата.

  2. Шеќерен Пилинг за тело
  Шеќерен пилинг за тело "Passion fruit" од "Refan" со природни шеќерни кристали од природни растителни масла, ги отстранува мртвите клетки откривајќи совршено мека и чиста кожа.
  Шекерен пилинг за тело "Passion fruit" содржи растителни масла од:
  Масло од семки од грозје (Vitis vinifera). Богато е со незаситени масни киселини и витамините Е и D. Тоа е многу фино, соодветно за секаков тип на кожа и широко се користи како масло за масажа. Се апсорбира лесно во кожата, ја прави мазна и без непријатно мрсно чувство за неа.
  Масло од ореви од кајсија (Prunus armeniaca). Нежно, ситно масло со бледо жолтеникава боја. Богато е со незаситени масни киселини - линолова, линоленска и олеинска, како и витамини - Е, A, D и F. Маслото од семки од кајсија е соодветно за секој тип на кожа, но е со особено добар ефект кај стара, чувствителна, сува и воспалена кожа.
  Бадемово масло. Липидниот состав на бадемовото масло, на пример, е најблизок до човечкиот. Тоа се апсорбира брзо, смирува, омекнува и ја измазнува кожата. Не иритира и не предизвикува алергиски реакции.
  Употреба: се нанесува на влажна кожа на телото или лицето и се нанесуваат со масажни движења до топење на кристалите. Се мие обилно cо вода.
  БЕЗ КОНЗЕРВАНСИ

  3. Гел за туширање Маракуја
  Со масло од маслинка и провитамин Б5. Создава неверојатно чувство на свежина и чистота. Маслото од маслинка и провитамин B5 ја регенерираат кожата и ја хидратираат. Ги обзема сетилата со мирис на страстно овошје и го претвора туширањето во уникатно искуство.
  Употреба: нанесете гел за туширање врз мокро тело со лесни масажни движења, потоа исплакнете со вода.
  БЕЗ ПАРАБЕН

  4. Сол за бања
  Единствен производ кој се состои од минерали и микроелементи со највозбудливиот мирис на страстно овошје.
  Начин на употреба: солите се раствораат во када со топла вода. Едно пакување е наменето за 4-5 бањи.
  5. Хидратантен течен сапун 330мл
  Ефикасно ја чисти кожата на рацетете без да ги суши и трајно ги парфимира со свеж мирис на страстно овошје.
  Употреба: нанесете мала количина на дланките на рацете и масирајте до добивање на обилна пена, а потоа исплакнете темелно со вода.

  6. Путер за тело
  Со масла од какао, шеа и јогурт
  Богато со природни растителни масла за секојдневно потхранување на кожата со вкусна арома на страстно овошје, го подобрува расположението и ја враќа хармонијата на духот и телото. Се топи врз кожата, ја измазнува и негува во длабочина. Kонцентратот од јогурт го обновува водениот и маслен баланс на кожата и ја хидрира долготрајно.
  Употреба: се нанесува врз целото тело после бањање со размачкувачки движења
  БЕЗ ПАРАБЕНИ

  7. Пилинг сапун
 • Category:Skin Care
 • Availability:In Stock
 • company profile

  Refan - Remi Pan

  • Company introduction:Единствен овластен застапник за РЕФАН за подрачјето на Р.Македонија
  • Contact Person Name:Александра
  • Address:бул. Кузман Јосифовски Питу бр.26 лам.1 лок.8
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Telephone #:+38922460186
  • Year registered:1997
  • Geo Location:Show  22460186

  shopping assistance