00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

ГОЏИ БЕРИ Комплет за нега на лице и тело


 • product description
 • user ratings
 • company profile
product description
 • Product Description:Комплетот вклучува:
  1. ГОЏИ БЕРИ Заштитен дневен крем за лице 30 мл - погоден за секојдневна грижа преку ден. Екстрактот од хималајско гоџи бери ја регенерира кожата, го подобрува клеточниот метаболизам и го забрзува растежот на нови клетки. Масло от шеа, богато со незаменливите за кожата витамини A, E и масни киселини, омекнува и хидратира. Како резултат кожата е повторно мазна и еластична. Начин на употреба: Се нанесува на чиста и сува кожа на лицето . - НЕ СОДРЖИ ПАРАБЕНИ!

  2. ГОЏИ БЕРИ Закрепнувачки ноќен крем за лице 30мл - погоден за секојдневна грижа преку ноќта. Екстракт од хималајско гоџи бери ја регенерира кожата, го подобрува клеточниот метаболизам и го забрзува растежот на нови клетки. Масло од шеа, богато со незаменливите за кожата витамини A, E и масни киселини, потхранува и хидратира. Како резултат кожата е повторно мазна и еластична. Начин на употреба: се нанесува на чиста и сува кожа на лицето. -НЕ СОДРЖИ ПАРАБЕНИ!

  3. ГОЏИ БЕРИ Омекнувачки крем за тело 200 мл - Омекнувачки крем за тело,кој НЕ СОДРЖИ ПАРАБЕНИ, погоден за интензивна грижа на посува кожа. Екстракт од хималајско гоџи бери ја регенерира кожата, го подобрува клеточниот метаболизам и го забрзува растежот на нови клетки. Масло од шеа, богато со незаменливите за кожата витамини а, е и масни киселини, омекнува и хидратира. Како резултат кожата е повторно мазна и еластична. Начин на Употреба: се нанесува врз целото тело после бања со раширувачки движења. БЕЗ ПАРАБЕНИ!

  4. ГОЏИ БЕРИ Омекнувачки лосион за раце 75 мл - погоден за секојдневна употреба. Лесната консистенција се топи, без да остава масни траги. Екстракт од хималајско гоџи бери ја регенерира кожата, го подобрува клеточниот метаболизам и го забрзува растежот на нови клетки. Како резултат кожата е повторно мазна и еластична. Начин на Употреба: нанесете врз чиста кожа со лесни масажни движења до неговото потполно попивање. БЕЗ ПАРАБЕНИ!

  5. ГОЏИ БЕРИ Шампон и Гел за туширање 250 мл - Шампон - гел за туширање со мека пена со изглед на крем, погоден за секојдневна грижа. Екстракт од хималајско гоџи бери ја регенерира и заштитува кожата и косата, го подобрува клеточниот метаболизам и го забрзува растежот на нови клетки. Како резултат кожата и косата се повторно меки и еластични. Употреба: нанесете врз мокрА коса и тело со лесни масажни движења, а потоа исплакнете обилно со вода. НЕ СОДРЖИ ПАРАБЕНИ!
 • Category:Skin Care
 • Availability:In Stock
 • оцени од корисници
  company profile

  Refan - Remi Pan

  • Company introduction:Единствен овластен застапник за РЕФАН за подрачјето на Р.Македонија
  • Contact Person Name:Александра
  • Address:бул. Кузман Јосифовски Питу бр.26 лам.1 лок.8
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Telephone #:+38922460186
  • Year registered:1997
  • Geo Location:Show  070/287-777

  shopping assistance