00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

  • Јазик

Витамикс - Свансон

  • Опис на компанијата:Компанијата Swanson Health Products е основана во 1969 год. и е реализација на сонот на еден човек да донесе здравје и благосостојба во светот. Денес, Swanson Health Products го продолжува овој сон и има милиони потрошувачи во САД, Европа и ширум светот кои се свесни за скапоценоста на здравјето, како и за производите кои ни помагаат во неговото зачувување и одржување. Лиланд Свансон е првиот основач на Swanson и тој во 1969 го поставил основниот принцип на функционирање на оваа компанија кој вели: „Доброто здравје и задоволството на нашите ценети потрошувачи се нашата главна мисија и задача.” Денес компанијата е под раководство на Ли Свансон Јуниор (Lee Swanson Junior)и се наоѓа во модерен објект со површина од 120 000 м2 во индустрискиот парк во Фарго, главниот град на Северна Дакота. Swanson Health Products произведува и дистрибуира широка палета на нутриционистички додатоци како што се: витамини, минерали, олигоелементи, антиоксиданти, производи од лековити билки, производи од животинско потекло, аминокиселини, хомеопатски средства, есенцијални масни киселини, ензими, ајурведски, вегетаријански, спортски и козметички производи и многу други видови продукти. Производите на Swanson Health Products се од органско потекло и се со загарантиран квалитет и чистина. Тие се сертифицирани од FDA (Food and Drug Administration) Институтот во САД и имаат „А” Класа или врвна класа воGMP (Good Manifacturing Practices) - организацијата која го репрезентира и штити највисокиот квалитет на суровини, индустриско производство и комерција на нутриционистички додатоци во САД, Кина, Европа и ширум светот. Оваа „А” Класа означува дека сите производи кои се маркирани со брендот на Swanson се произведени во согласност со најновите технолошки, нутриционистички и биолошки достигнувања на експертите и се едни од врвните висококвалитетни диететски додатоци во светот. Благодарение на Вита-Микс ДООЕЛ, овие производи се достапни и во Македонија. Вита-Микс ДООЕЛ Експорт-Импорт е основана во 2004 год. од г-дин Љубомир Божино
  • Име на контакт лице:Верче Божиновска Бабунски
  • Адреса:Bul. Jane Sandanski 25/1-2
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:070/268-629
  • Телефон #:(02) 2403 311 (02) 2403 310
  • Факс #:02/ 2 40 33 12
  • Локација на мапа:Прикажи

Локација

Слики

Лого

Останато

Комплетност на профилот75.00%
Ја следат4
Број на производи77
Член од15 Јул, 2011
Последна промена10:56:10 , 10 Јан, 2018
Сакаш да добиваш понуда со сезонски попусти?


070/287-777

MarketKonekt корисничка поддршка