00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

SNAIL PERFECTION Комплет за нега на лице и тело


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Комплетот вклучува:
  1. SNAIL PERFECTION Дневен крем за лице 30мл
  2. SNAIL PERFECTION Ноќен крем за лице 30мл
  3. SNAIL PERFECTION Серум за лице 25мл
  4. SNAIL PERFECTION Крем за тело 200мл
  5. SNAIL PERFECTION Крем за раце 75мл

  НЕ СОДРЖИ ПАРАБЕНИ!

  За да забавување на стареењето на кожата со помош на екстрактот од полжави. Едно од неговите основни својства е да ја активира кожата. Неговите основни компоненти се:
  - Алантоин- ја хидрира кожата со повишување на содржината на вода во неа, го потпомага одделувањето на мртвите клетки и ги намалува воспаленијата
  - Колаген и еластин- ја подобруваат еластичноста на кожата и ги намалуваат фините линии
  - Гликолова киселина- ја ексфолира кожата
  - Хиалуронова киселина- го активира делењето на клетките и обновувањето на кожата, ги намалува брчките, придава форма на кожата која старее, ги хидрира ткивата во длабочина
  - Протеини- ја омекнуваат кожата
  - Витамин Е- моќен антиоксидант, ја заштитува кожата од слободните радикали

  Богатството од активни компоненти во екстрактот од полжави ги стимулира клеточните функции, ја засилува синтезата на протеини и регенерирањето на кожата, го забавува стареењето.
 • Категорија:Нега на кожа
 • Достапност:Има залиха
 • профил на компанијата

  Рефан - Реми Пан

  • Опис на компанијата:Ексклузивен застапник за РЕФАН за подрачјето на Р.Македонија Парфеми и козметика од природно потекло. Создадена со најнова технологија по ISO стандарди. Користени се есенцијални масла за да се создадат најоптимални производи. Компанијата РЕФАН има богата понуда на различни производи богати со природен формули со цел да ги задоволи потребите на своите клиенти. Фирмата гарантира: -Висок степен на иновација во технолошка опрема, суровини и материјали за производство. -Примена на најновите технологии развиени од страна на парфеми и козметика лаборатории светска слава. -Формули развиен во согласност со барањата на европските директиви и законската регулатива за соодветниот тип на производ. -Контрола на квалитетот на производство за време на целиот процес на производство. Фирмени продавници „РЕФАН“: 1.ГТЦ сутерен лок.332 тел. ++389 2 3133142 2.ДТЦ БУЊАКОВЕЦ лок. 13 тел.++389 2 6090027 3.Бул.К.Ј. ПИТУ бр 26,лам.1;лок.8 тел. ++389 2 2460186 4.ВЕРО ЏАМБО (киоск меѓу ескалаторите) тел.+389 77 809 026 5.СИТИ МОЛ киоск на 1-ви спрат тел. +389 78 988 844 WWW.REFAN.COM
  • Име на контакт лице:Александра
  • Адреса:бул. Кузман Јосифовски Питу бр.26 лам.1 лок.8
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:+38922460186
  • Година на регистрација:1997
  • Локација на мапа:Прикажи  022460186

  корисничка поддршка