00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

FILTRON - филтри за масло, воздух, гориво и кабина


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Wix-Filtron е една од најголемите и најмодерните амерички компании. Од 1982 година, компанијата отвара свои сопствени фабрики за производство на филтери за моторни возила во Полска, под брендот Filtron. Во својата палета на производи Filtron нуди повеќе од 2300 различни видови на оригинални филтери за сите видови на возила, а годишно се произодуваат 58 милиони филтери. Со исполнувањето на строгите барања на пазарот, Filtron обезбедува врвен квалитет при производството на филтерите. Со помош на спроведувањето на системот за квалитет ISO/TS 16949 (систем за квалитет кои се однесува во прво вградување) и ISO 14001 (систем за квалитет кои се однесува за заштита на животната средина ),компанијата Filtron со своето работење стана сериозен партнер како на водечките производители на автомобили (Volkswagen, General Motors, Ford, Seat, Fiat, Land Rover итн. ) така и на овластените сервиси на пазарот на резервни делови.
 • Достапност:Контакт
 • Продавач:Крис и Том
 • профил на компанијата

  Крис и Том

  • Опис на компанијата:Крис и Том е фирма која од 1990 година се занимава со увоз и дистрибуција на авто делови за патнички моторни возила од повеќе светски брендови. Широкиот асортиман на Крис и Том се состои од околу 15 најпознати европски брендови за авто делови меѓу кои се вбројуваат: Sachs, Lemförder, Ferodo, Goetze, AE, Glyco, Filtron, ContiTech, Metelli, Hepu, Topran…
  • Име на контакт лице:Елена
  • Адреса:Антон Попов б.б. (кругот на Автоцентар)
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:023119558
  • Факс #:022533703
  • Локација на мапа:Прикажи  070/287-777

  MarketKonekt корисничка поддршка