00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

SNAIL PERFECTION Комплет за нега на лице и тело

15%save

SNAIL PERFECTION Комплет за нега на лице и тело

Address for delivery

First & Last Name (for delivery)
Telephone number for contact
Street
City
Notes for delivery
Price with VAT:

1771.0 MKD 1505 MKD
Quantity: -+

Delivery:
Payment:


* Free Delivery

Delivery within 1-2 work days. Free delivery for Macedonia.

MarketKonekt guarantees a 100% protection for the buyers. If the product does not correspond to the presentation we offer a refund. Read more.


 • product description
 • user ratings
 • company profile
product description
 • Product Description:Комплетот вклучува:
  1. SNAIL PERFECTION Дневен крем за лице 30мл
  2. SNAIL PERFECTION Ноќен крем за лице 30мл
  3. SNAIL PERFECTION Серум за лице 25мл
  4. SNAIL PERFECTION Крем за тело 200мл
  5. SNAIL PERFECTION Крем за раце 75мл

  НЕ СОДРЖИ ПАРАБЕНИ!

  За да забавување на стареењето на кожата со помош на екстрактот од полжави. Едно од неговите основни својства е да ја активира кожата. Неговите основни компоненти се:
  - Алантоин- ја хидрира кожата со повишување на содржината на вода во неа, го потпомага одделувањето на мртвите клетки и ги намалува воспаленијата
  - Колаген и еластин- ја подобруваат еластичноста на кожата и ги намалуваат фините линии
  - Гликолова киселина- ја ексфолира кожата
  - Хиалуронова киселина- го активира делењето на клетките и обновувањето на кожата, ги намалува брчките, придава форма на кожата која старее, ги хидрира ткивата во длабочина
  - Протеини- ја омекнуваат кожата
  - Витамин Е- моќен антиоксидант, ја заштитува кожата од слободните радикали

  Богатството од активни компоненти во екстрактот од полжави ги стимулира клеточните функции, ја засилува синтезата на протеини и регенерирањето на кожата, го забавува стареењето.
 • Category:Skin Care
 • Availability:In Stock
 • оцени од корисници
  company profile

  Refan - Remi Pan

  • Company introduction:Единствен овластен застапник за РЕФАН за подрачјето на Р.Македонија
  • Contact Person Name:Александра
  • Address:бул. Кузман Јосифовски Питу бр.26 лам.1 лок.8
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Telephone #:+38922460186
  • Year registered:1997
  • Geo Location:Show
  Retail Price - VAT Included:396 MKD

  SNAIL PERFECTION Body Cream 200ml

  Retail Price - VAT Included:393 MKD

  SNAIL PERFECTION Day Face Cream 30m ...

  Retail Price - VAT Included:393 MKD

  SNAIL PERFECTION Night Face Cream 3 ...

  Retail Price - VAT Included:196 MKD

  SNAIL PERFECTION Hand cream 75ml

  Retail Price - VAT Included:393 MKD

  SNAIL PERFECTION Face Serum 25ml

  15%save
  Retail Price - VAT Included:784 MKD 666 MKD

  Hyaluronic Acid Комплет за нега на ...
  070/287-777

  shopping assistance