00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

C'est la vie Bouquet - Eau de Parfum 100 ml.


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Женски, пролетен парфем кој мириса слично на Lancôme "La vie est belle L’eau de Toilette Florale"

  Главни ноти:бергамот, розов бибер, фрезија, лист од црна рибизла
  Средни ноти:османтус, јасмин, роза, мимоза, магнолија, љубичица
  Средни ноти:килибарно дрво, пачули, перуника, мошус

  Овошно-цветно издание од класичниот C'est la vie, чии ноти перфектно се надополнуваат по женското тело за време на топлите денови. Во композицијата доминира деликатен цветен мирис составен од османтус, перуника, мимоза, јасмин како и од една лесна трага од фрезија. Рибизлите и пачулите, се грижат за експлозија од сладост, која го подобрува расположението и делува лесно кај опкужувањето. Килибарното дрво и мошусот во базата и даваат на целосната композиција сензуална елеганција и дискретност.
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Беллина
 • Земја на потекло:Франција
 • профил на компанијата

  Беллина

  • Опис на компанијата:BELLINA е официјален застапник за Македонија на брендот на парфеми "JFenzi" коишто се произведуваат во Грасе, Франција. Понудата се состои од женски и машки парфеми (исклучиво Eau de Parfum). За повеќе информации, посетете ја нашата веб страна www.bellina.mk или обратете ни се директно на contact@bellina.mk
  • Име на контакт лице:Кирил
  • Адреса:ул. Народен Фронт бр. 3/3, лок. 2
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:078885333
  • Телефон #:078885333
  • Година на регистрација:2015
  • Локација на мапа:Прикажи  078885333

  корисничка поддршка