00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Соларен колектор тип FK8203


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Уникатен визуелен изглед на бранот - рамка дизајн во комбинација со црна рамка -. Соларно стакло e so оптимална вредност за вложените пари благодарение на интелигентен дизајн на производот врз основа на минимален број на поединечни компоненти максимална прецизност благодарение целосна роботизирана изработка без човечко влијание . Целокупната површина на дизајнот е [m2] 2.02 Површина на апсорпција [m2] 1.84 Површина на отворот [m2] 1.84 L x W x H [mm] 1730 x 1170 x 83 Тежина [kg] 35 Капацитет на апсорпција [l] 1.56 Апсорбер лист Ал, високо селективно обложена Апсорпција [%] 95 Емисија [%] 5 Ø Држачи [mm] 22 Ø прирабница [mm] 8 Спојки 4 x празни (компресија заедничка) Стакло 3.2 mm темперирано безбедносно соларно стакло - рамка со црн дизајн Пренесување на зраци на стаклото [%] 90 Изолација 40 мм од минерална волна плоча Max. температура на стагнација 192 ° C под нормални услови Max. работен притисок 10 bar Соодветен пренос на топлина медиум полипропилен гликол / вода мешавина. Допуштен агол на инсталација min. 15, max. 75°. Solar Keymark сертификат и 10 години гаранција од датумот на производство. Производител : GREENoneTEC Austria
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:БФМ Компани
 • Земја на потекло:Австрија
 • профил на компанијата

  БФМ Компани

  • Опис на компанијата:BFM KOMPANI Dooel e kompanija zasnovana vo 2003 godina so iskustva preneseni od istoimenata kompanija so sediste vo svajcarija sopstvenost na FEJSAL MUSTAFI . Bfm kompani e kompanija za trgovija na malo i golemo so sediste vo Tetovo i vi nudi sirok spektar na raznovidni proizvodi od oblasta na greenjeto , ladenjeto solarnite sistemi i vodovodnite instalacii . Bfm kompani e ovlasten distributer na nekolku poznati evropski brendovi od koi vi nudi sirok spektar na proizvodi za centralno greenje ladenje, vodovod i solarni sistemi . Najpoznati firmi so koi sorabotuva BFM KOMPANI se slednite : ITALIJA : F.I.V Italija , EMMETI Italija , MAMOLI , RACORDIERE METALISCHE , DE LONGHI Radiators , ARISTON SVAJCARIJA : HPA AG , HAKA GERODUR , HONEYWELL , BIRAL GERMANIJA : EURO FOL ,WERIT POLSKA :KOSPEL , KARMAT GRCIJA : INTERPLAST Novitet vo oblasta na rabotenjeto na BFM KOMPANI e skoresnata ponuda na Panelni SOLARI od poznatata avstriska firma GREEN ONE TEC
  • Име на контакт лице:Садик Садику
  • Адреса:нас.Клуково ул.Браќа Миладинови патот за Фалише
  • Поштенски број:1200
  • Град:Тетово , Македонија
  • Мобилен #:071/247007
  • Телефон #:044346170
  • Факс #:044346170
  • Година на регистрација:2003
  • Број на вработени:9
  • Локација на мапа:Прикажи  070/287-777

  MarketKonekt корисничка поддршка